یادگیری انگلیسی به کودکان

در سال های اخیر، توسعه فناوری و پیشرفت تکنولوژی بر حوزه آموزش زبان انگلیسی هم مثل سایر حوزه های آموزشی تاثیر قابل توجهی داشته است. با توجه به این که تعامل کودکان با تکنولوژی و توجه آن ها به وسایل ارتباط الکترونیک، بر فرآیند یادگیری و رشد آن ها بسیار موثر می باشد؛  از این رو، ظهور اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، از جمله دستاورد های مثبت و موثر این دوران در فرآیند آموزش زبان کودکان بوده است.

30 درس مهم آموزش انگلیسی به کودکان (و نکات کاربردی) - چرب زبان

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی در سنین کودکی می تواند نتایج به مراتب مطلوب تری را نسبت به سنین بالاتر رقم بزند، زیرا مهارت های زبانی از همان سنین اولیه رشد پرورش داده شده و در کودک نهادینه می شود. هم چنین به دلیل محتوای سرگرم کننده آن، کودکان بدون مقاومت با فرآیند آموزشی همراه می شوند و زبان انگلیسی با زندگی روزمره آن ها همراه می گردد.علاوه بر این، در صورت رعایت استاندارد های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، مهارت های فردی و اجتماعی آن ها نیز پرورش می یابد.

چرا اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان مفید هستند؟

از میان روش های متعددی که برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان وجود دارد، ساده ترین راه استفاده از اپلیکیشن های آموزشی است، زیرا استفاده از آن ها برای کودکان آسان بوده و از جذابیت بصری و شنیداری بالایی برخوردار می باشند. برنامه های آموزش زبان انگلیسی کودکان به وسیله بازی و فعالیت های سرگرم کننده و جذاب، زبان انگلیسی را در کنار سایر مهارت های فردی و اجتماعی به کودکان آموزش می دهند.

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی کودکان اگر دارای استاندارد های لازم باشند، بهترین انتخاب برای یادگیری زبان کودکان هستند زیرا مهارت های زبان انگلیسی را در پیوند با زندگی و فعالیت های روزمره به آن ها آموزش می دهند، و این در حالی است که والدین بر فرآیند آموزش فررندان خود تسلط کامل دارند و می توانند کودکان را همراهی و در جهت صحیح هدایت کنند. یکی از تم های محبوب در بین کودکان تم دختر کفشدوزکی است که شما می توانید با هزینه کم لباس دختر کفشدوزکی واقعی را تهیه کنید و به عنوان تم تولد فرزندتان از آن استفاده کنید.

مزایای اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی کودکان

مهم ترین ویژگی اپلیکیشن های آموزش زبان کودکان، تلفیق محتوای آموزشی با بازی و سرگرمی است که این باعث جذب هرچه بیشتر کودکان به یادگیری زبان می شود. عموما این بازی ها به صورت هدفمند و متناسب با نیاز های کودکان طراحی شده اند و فرآیند یادگیری زبان را لذت بخش تر می کنند.

امکان استفاده از محتوای آموزشی در هر شرایط زمانی و مکانی باعث می شود کودک با محدودیت های کلاس های رسمی مواجه نباشد و آزادی در انتخاب زمان و مکان برای یادگیری باعث آرامش خاطر و آسایش هرچه بیشتر او می شود.

یکی از مهم ترین مزایای اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی کودکان، امکان استفاده رایگان و یا با حداقل هزینه است و در مقایسه با هزینه های قابل توجه کلاس های آموزشی، یک روش بهینه و اقتصادی محسوب می شود.

باتوجه به مزایای زیادی که اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی کودکان دارند؛ شامل معایبی نیز می شوند که البته با هدایت والدین و نظارت هوشمندانه آن ها، قابل کنترل می باشد.

از جمله این معایب، می توان به ضررهای ناشی از استفاده بی رویه خردسالان از وسایل ارتباط الکترونیکی اشاره کرد. بهتر است کودکان سنین پایین تر با توجه به الزامات سنین اولیه رشد، استفاده بسیار حداقلی و کنترل شده از موبایل و تبلت و به طور کلی وسایلی از این دست داشته باشند.

معرفی بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

ما در این مقاله 11 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را به طور کامل و جزء به جزء بررسی کرده ایم که بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با نیاز سنی و سطح زبانی کودک خود داشته باشید. همچنین لینک دانلود رایگان هر برنامه در اختیار شما گذاشته شده است.

محیط اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان پاندا، یک شهر کودکانه است که در آن حروف الفبا، اعداد و اشکال، اعضای بدن، رنگ ها، حیوانات، میوه ها، فصل ها و … در قالب بازی های آموزشی و سرگرم کننده آموزش داده می شود.

هم چنین کلیه آموزش ها در این شهر در محیط های شبیه سازی شده مثل مدرسه، میوه فروشی، کنسرت، بانک، لباس فروشی، باغ وحش، کتابخانه، خانه و … برای کودکان ارایه شده است.

در این اپلیکیشن، حروف الفبا و کلمات به صورت کاملا کاربردی و تعاملی و با استفاده از محتوای صوتی و تصویری و هم چنین فلش کارت به طور جامع آموزش داده شده است. امکان مشاهده پیشرفت تحصیلی کودکان برای والدین به وسیله نمودارهای تحلیلی وجود دارد که این در بهبود روند یادگیری آنها بسیار موثر می باشد.

پاندا یکی از بهترین نرم افزار های زبان انگلیسی برای کودکان است که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند و استفاده از آن برای کودکان بسیار ساده و در عین حال سرگرم کننده است. لباس های ونوم هدیه ای مناسب برای کودکانی است که عاشق شخصیت های ابر قهرمان و معروف کارتونی بخصوص بتمن هستند.

سایزبندی:

2.اپلیکیشن همه چیز دان

همه چیز دان یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است که انگلیسی را به کودکان در دسته های موضوعی متنوع از جمله: مکالمات روزمره، حروف الفبا، ریاضی و اعداد، رنگ ها، مدرسه، اعضای خانواده، طبیعت، حیوانات، خوراکی ها، لباس، احساسات، اشکال، اعضای بدن، وسایل نقلیه، مشاغل، ورزش، علوم، قصه، تعطیلات و موضوعات بسیار متنوع دیگر که شامل اطلاعات وسیعی برای ارایه به کودکان می شوند؛ آموزش می دهد.

این اپلیکیشن شامل کارتون های انگلیسی، قصه ها و لالایی های متنوع، محتواهای مناسبتی، کاردستی نقاشی و آزمایش علمی نیز می شود. با استفاده از این اپلیکیشن که از زبان فارسی پشتیبانی می کند، می توانید برای آموزش انگلیسی به کودکان خود نهایت استفاده را ببرید و متوجه پیشرفت مهارت های زبانی او در کنار سایر مهارت های فردی و اجتماعی اش شوید.

اگر به دنبال نرم افزاری هستید که زبان انگلیسی را با بازی های بسیار تعاملی و جذاب به کودک شما آموزش بدهد، اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان پاپیتا انتخاب بسیار مناسبی است.

این برنامه در قالب سه ترم جداگانه و شامل 9 بازی تعاملی، که به وسیله پرداخت های درون برنامه ای قابل دسترسی می باشد؛ به ترتیب، نوشتن حروف و کلمات و معنای آن ها، نوشتن و نحوه شمارش اعداد و جمع های ساده ریاضی، اسامی حیوانات و نوشتن آن ها، میوه ها، اشکال هندسی، رنگ ها، جملات کاربردی و در نهایت کاربرد اعداد و کلمات را در سطح حرفه ای آموزش می دهد.

رابط کاربری ساده و پشتیبانی اپلیکیشن پاپیتا از زبان فارسی باعث می شود کودکان به راحتی از آن بتوانند برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنند.

6.اپلیکیشن English for Kids

این برنامه یکی از جامع ترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است که آموزش الفبا، اعداد و کلمات را در سطوح مبتدی تا پیشرفته در دسته بندی های بسیار متنوع بر اساس انتخاب و علاقه مندی کودک شما آموزش می دهد. دسته بندی موضوعات در این اپلیکیشن بسیار جامع و در نوع خود کم نظیر است و موضوعات گوناگون از قبیل حیوانات، میوه ها، سفر، بازی ها، تکنولوژی، ابزار، اشکال، گیاهان، مکان ها، فصول و بسیاری موضوعات دیگر را شامل می شود.

آموزش ها در این اپلیکیشن به صورت صوتی و تصویری و در محیط انیمیشنی بسیار جذاب با کاراکترهای انتخابی کودک می باشد. هم چنین شامل بازی های عملکردی آموزشی نیز بوده که فرآیند آموزش را برای کودکان لذت بخش می کند.

مهم ترین ویژگی این اپلیکیشن، موسیقی و محتوای شنیداری بسیار جذاب و طراحی آن می باشد، به این صورت که طراحی محیط بصری آن بسیار چشم نواز و به صورت سه بعدی طراحی شده است و کودک را به طرز شگفت آوری به درون خود می کشاند و با روند آموزش همراه می کند.

9.اپلیکیشن BiBo

این اپلیکیشن یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است که امکان انتخاب زبان مادری و سطح زبان انگلیسی کودک شما از مبتدی تا پیشرفته را در ابتدای ورود به برنامه برای شما فراهم می کند. با توجه به این که کودکان فعال و پرانرژی بیشتر در معرض تصادف و افتادن هستند، لباس های هالک با دوخت و مواد محکم تر و مطمین تری برای جلوگیری از آسیب به کودکان تولید می شوند.

آموزش کلمات در در دسته بندی های موضوعی بسیار متنوع مثل ورزش، مدرسه، غذاها، لباس، موسیقی، اعضای بدن، حیوانات، میوه ها و سبزیجات و غیره و با تاکید بر تلفظ صحیح آن ها انجام می شود. هم چنین امکان ضبط صدا در آن وجود دارد که تاثیر زیادی بر تقویت مهارت اسپیکینگ کودکان خواهد داشت.

 10.اپلیکیشن Fun English

یکی از برنامه های محبوب آموزش زبان انگلیسی کودکان که زبان را به وسیله بازی و شعر و آهنگ به آنها آموزش می دهد، اپلیکیشن Fun English است که از جذابیت بالایی برای کودکان برخوردار می باشد. در این اپلیکیشن آهنگ های کودکانه انگلیسی همراه با متن آن ها برای کودکان ارایه می شود. همچنین آموزش حروف الفبا با کلمات و مثال های متعدد در این برنامه وجود دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یادگیری انگلیسی به کودکان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یادگیری انگلیسی به کودکان"، کلیک کنید.