درمان گیاهی کبد چرب گرید 2

کبد یکی از عضوهای مهم و حساس بدن است که مراقبت ویژه ای می طلبد. کم کاری یا از کار افتادن کبد عوارض جدی و خطرناکی برای سلامت بدن به دنبال خواهد داشت. عادات غذایی نادرست و سبک زندگی غلط، ریسک ابتلا به کبد چرب را افزایش می دهند. بیماری کبد چرب با درد و ناراحتی شکمی ظاهر شده و کم کم به تب، حالت تهوع و خونریزی داخلی تبدیل می شود.

درمان گیاهی کبد چرب گرید 2

آیا شکلات داغ دکتر بیز چاق کننده است ؟این محصول فاقد کافیین است و یک نوشیدنی مناسب برای تمام افراد خانواده می باشد. با خرید آیا شکلات داغ دکتر بیز انواع بیماری های روحی را درمان خواهید کرد و از یک نوشیدنی آرام بخش بهره مند خواهید شد. با مصرفآیا شکلات داغ دکتر بیز  بیماری های قلبی را از خود دور خواهید کرد و در عین حال از طعم آن لذت خواهید برد.

بیماری کبد چرب چیست؟

جذب مواد غذایی ضروری و دفع مواد زاید از بدن بر عهده کبد است. این اندام حیاتی به صورت طبیعی چربی دارد، اما اگر به واسطه عادات غذایی ناسالم یا عوامل ژنتیکی، میزان چربی انباشته شده در کبد بیشتر از حد لازم شود، بیماری به وجود می آید که در علم پزشکی به آن هپاتیک استیاتوز می گویند. به طور کلی کبد چرب دو نوع دارد:

 • کبد چرب الکلی (ALD): زیاده روی در مصرف نوشیدنی های الکلی عامل اصلی ابتلا به بیماری کبد چرب الکلی است که با قطع مصرف بهبود می یابد. کبد چرب الکلی خود به سه نوع ورم کبد، هپاتیتیس الکلی و سیروز الکلی تقسیم می شود. وجود درد در قسمت بالا و سمت راست پهلو نشانه ورم کبد است که با قطع مصرف الکل، علایم رفع می شوند. در صورتی که مصرف الکل همچنان ادامه داشته باشد، احتمال ابتلا به هپاتیت الکلی بیشتر می شود. وخیم ترین نوع کبد چرب الکلی هم سیروز الکلی است که بیمار را با خونریزی داخلی ورم شکمی راهی بیمارستان می کند.
 • کبد چرب غیرالکلی (NAFLD): کبد چرب غیرالکلی بر دو نوع کبد چرب ساده و استیاتوهپاتیت غیرالکلی است. کبد چرب ساده بیماری زیاد جدی و خطرناکی نیست و صرفاً با رعایت رژیم غذایی مناسب و تغییرات جزیی در عادات زندگی قابل پیشگیری و درمان است، اما استیتوهپاتیتیس غیرالکلی از نوع خطرناک بوده و حاکی از التهاب ساختار سلولی کبد است. در صورتی که رفع نشود به از کار افتادگی یا کم کاری حاد کبدی (سیروز)، فیبروز (آسیب جداره کبد) و یا حتی سرطان کبد تبدیل خواهد شد.

علل چرب شدن کبد چیست؟

عوامل ژنتیکی یا سبک زندگی ناسالم از علل اصلی کبد چرب محسوب می شوند. از دیگر علل چرب شدن کبد می توان به چاقی، دیابت، فاکتورهای محیطی، چربی خون بالا و میکروب های دستگاه گوارش اشاره کرد. بر اساس آموزه های طب سنتی اگر مزاج اصلی کبد که گرم و مرطوب است به هم بخورد باعث ناراحتی کبد می شود. پرخوری، زیاده روی در مصرف نوشیدنی های گازدار، شیرینیجات، نوشیدن آب سرد بلافاصله پس از غذای گرم، و افراط در مصرف گوشت قرمز از جمله عواملی هستند که باعث بر هم خوردن مزاج طبیعی کبد و سردی کبد می شوند. مصرف زیاد نمک، چربی و هضم نامناسب به عنوان عوامل بروز نشانه های بیماری کبد چرب در طب سنتی عنوان شده اند.

بیماری hpv (زگیل تناسلی) در اثر ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن توسط باکتری ها و قارچ ها به وجود می آید. یعنی زمانی که سیستم ایمنی فرد دچار ضعف می شود دیگر توان مقابله با باکتری ها و قارچ ها را ندارد.

در این صورت قارچ ها از قدرت بیشتری برخوردار می شوند، شروع به رشد کرده و در محل تناسلی فرد ضایعه زگیل را به وجود می آورد. قهوه فوری سوپریم برای زگیل تناسلی از  محصولات دکتر بیز با استفاده از خالص ترین و با کیفیت ترین نوع مواد و ترکیبات تولید می شود. این محصول بر اساس استاندارهای لازم به گونه ای فراهم می شود که بیشترین اثربخشی ممکن را داشته باشد.

یکی از مهم ترین خواص قهوه فوری سوپریم ، درمان زگیل تناسلی است.

همچنین این محصول به دلیل اینکه تمام فاکتورهای سلامت در آن رعایت شده اند و مصرف آن برخلاف داروهای شیمیایی بدون عوارض است، اعتماد افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

درمان کبد چرب با طب سنتی

خوشبختانه طب سنتی روش های درمان خانگی مفیدی برای رفع مشکل کبد چرب دارد. به علاوه اینکه مصرف داروهای گیاهی و درمان کبد چرب با طب سنتی از روش های درمانی پرطرفدار برای پیشگیری و رفع این بیماری مرگبار هستند، چراکه طب سنتی و داروهای گیاهی معمولاً درد و عوارض کمتری به نسبت روش های درمانی دارویی دارند. نخستین اقدام برای درمان کبد چرب با طب سنتی، تغییر در عادات و رژیم غذایی، کاهش مصرف گوشت و چربی، و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات است. شما می توانید با مراجعه به دکتر طب سنتی بهترین روش درمانی را برای خود انتخاب کنید.

مصرف سبزیجات تازه مثل هویج، کلم، کاهو، ترب، تربچه، سرکه، سیب، آبغوره، پیاز، لیموترش، سیب، سیر، کم کردن مصرف گوشت و جایگزین کردن پروتیین های گیاهی مانند سویا در رژیم غذایی روزانه از جمله دستورات اصلاح تغذیه برای پیشگیری و درمان کبد چرب با  طب سنتی هستند. طب سنتی همچنین نوشیدن آب بین غذا را به شدت رد می کند. یکی از روش های درمانی گیاهی برای رفع این بیماری کشنده، درمان کبد چرب با عرقیات است. عرق خارشتر، عرق بید، عرق کاسنی، و عرق شاه تره از جمله توصیه های خوراکی طب سنتی برای درمان کبد چرب با عرقیات هستند. مصرف دو تا سه بار زنجبیل تازه در هفته باعث می شود که با افزایش متابولیسم، بدن جذب چربی کمتری داشته باشد. مصرف ادویه ها هم برای درمان کبد چرب با طب سنتی توصیه می شود از جمله شیوه درمان خانگی کبد چرب با زردچوبه که باعث پاکسازی کبد می شود.

درمان خانگی کبد چرب گرید 1

شایع ترین و ساده ترین نوع این بیماری، کبد چرب گرید 1 است که با تغییرات عادات غذایی به راحتی برطرف می شود. از هر سه نفر یک نفر به بیماری کبد چرب ساده یا کبد چرب گرید 1 مبتلا است. برای درمان خانگی کبد چرب گرید 1 باید از مصرف غذاهای زیر پرهیز کنید:

 • غذاهای سرخ کردنی سرشار از چربی و کالری که باعث افزایش تجمع چربی در کبد می شوند.
 • گوشت قرمز و پرچرب
 • زیاده روی در مصرف نمک یکی از عوامل اصلی ابتلا به کبد چرب است.
 • غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی های گازدار

در کنار تغییر عادات غذایی ناسالم برای درمان خانگی کبد چرب گرید 1، مصرف مواد غذایی پاکسازی کننده هم می تواند به درمان انواع گریدهای کبد چرب کمک کند. یکی از مواد پاکسازی کننده طبیعی زردچوبه است. طب سنتی برای درمان خانگی کبد چرب با زردچوبه بر آنزیم های پاک کننده سموم و چربی این ادویه و چاشنی جادویی متکی است که جایگاه ویژه ای هم در طب هندی دارد.

یکی دیگر از مواد غذایی که معجزه ای برای کبد چرب به شمار می رود سیر است. وجود سلنیوم و آلیسین در سیر باعث سم زدایی کبد شده و روش درمان قطعی کبد چرب گرید 1 محسوب می شود. سیب هم از خوراکی های مورد تایید طب سنتی برای درمان خانگی کبد چرب گرید 1 است. وجود ماده پکتین در سیب، کلسترول را پایین آورده و باعث درمان کبد چرب گرید 1 می شود. روغن های آلی سرد مثل روغن کتان، روغن شاهدانه و روغن زیتون هم میزان چربی اضافی کبد را تعدیل و سموم بدن را جذب می کنند. از دیگر خوراکی هایی که برای درمان خانگی کبد چرب گرید 1 در طب سنتی توصیه می شوند می توان به این موارد اشاره کرد:

 1. گردو: به خاطر وجود ترکیبات گلوتاتیون، اسید چرب امگا 3 و آرژنین با دفع آمونیاک کبد باعث پاکسازی می شود.
 2. مرکبات: به خاطر ویتامین ث و آنتی اکسیدانی که دارند مواد سرطان زا و سموم مضر را از بدن دفع می کنند.
 3. کلم: وجود آنزیم های سم زدا در کلم آن را به یکی از خوراکی های مفید برای درمان خانگی کبد چرب گرید 1 تبدیل کرده است.
 4. آووکادو
 5. چغندر

قهوه موکا دکتر بیز برای زگیل تناسلی که حاوی قارچ گانودرما لوسیدوم، خرنوب، جنسینگ و قهوه عربیکا است. این ترکیبات دارای خواص ضدالتهابی، ضدباکتریایی و ضدویروسی هستند که می توانند به درمان زگیل تناسلی کمک کنند.

قارچ گانودرما لوسیدوم یک قارچ دارویی است که دارای خواص متعددی از جمله تقویت سیستم ایمنی، کاهش التهاب و بهبود عملکرد کبد است. مطالعات نشان داده اند که گانودرما می تواند به مهار رشد ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) که عامل ایجاد زگیل تناسلی است، کمک کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان گیاهی کبد چرب گرید 2" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان گیاهی کبد چرب گرید 2"، کلیک کنید.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.