پاکسازی بویایی با قهوه!

شاید برای شما هم همچنین اتفاقی رخ داده باشد که در حین انتخاب و بوییدن رایحه های مختلف از عطر زارا دچار سردرگمی و تردید شوید و از طرفی انتخاب برایتان کمی مشکل به نظر برسد. البته در برخی از فروشگاه های عطر برای جلوگیری از چنین پیش آمدی از ظرفی حاوی دانه های قهوه استفاده می شود. در واقع دانه های قهوه برای تجدید حافظه بویایی بسیار کارآمد خواهند بود.  در ادامه به بررسی و تاثیر دانه های قهوه بر روی حس بویایی خواهیم شد پس تا انتها با ما همراه شوید.

پاکسازی بویایی با قهوه!

برای اینکه مشتریان رایحه های مختلف عطر و ادکلن را بهتر در عطر فروشی ها استشمام کنند  تا بتوانند مطابق با سلیقه خود رایحه مورد نظر را انتخاب کنند از دانه های قهوه استفاده می شود. در واقع بوی دانه های قهوه یک راه حل برای پاک کردن حس بویایی است تا راحت تر بتوان رایحه های مختلف عطر را استشمام کرد. در واقع با چند بار بودن کردن رایحه های مختلف خستگی بویایی ایجاد می شود و راه بینی مسدود شده و دیگر قادر نیست رایحه های مختلف پیشنهادی از طرف فروشنده را استشمام کند به همین دلیل از دانه های قهوه برای پاکسازی حس بویایی در عطر فروشی ها استفاده می شود.

تاثیر دانه های قهوه بر حس بویایی

اگرچه برای تغییر دادن بو از لیمو، پرتقال و … نیز استفاده می شود اما با توجه به اینکه دانه های قهوه ماندگاری بالاتری دارند این ماده برای پاکسازی حس بویایی کاربرد بیشتری دارد. خستگی بویایی ناشی از بو کردن چندین رایحه است که برای پاکسازی بینی و برای استشمام سایر رایحه ها استفاده از دانه های قهوه گزینه مناسبی هستند.

در واقع استفاده از لیمو و پرتقال دوام زیادی ندارد و در طی چندین روز زود فاسد و خراب خواهند شد. بنابراین بهترین جایگزین برای پاکسازی حس بویایی، استفاده از دانه های قهوه است. از طرفی دانه های قهوه قدرت بازیابی بالایی دارند و در کمترین زمان تاثیر خود را در پاکسازی حس بویایی نشان می دهند. یکی از موارد مهم در استفاده از دانه های قهوه این است که این دانه ها بینی  شما را تمیز نمی کنند بلکه با بوی تاثیر گذار خو موجب بازیابی گیرنده های بینی می شود. و از طرفی یکی از مزیت های استفاده از دانه های قهوه این است که می توانید بوهای و رایحه های مختلف را با پتانسیل کامل هر کدام تجربه کنید.

خستگی بویایی

خستگی بویایی و یا کوری بینی در واقع وضعیتی است که بینی در مواجه به بوهای مختلف کور می شود و قادر به تشخیص بو نیست.

در عطر فروشی ها و رستوران ها با توجه به اینکه بوهایی زیادی در فضا پراکنده است احتمال کور شدن بینی وجود دارد که نمی توان تشخیص درستی از بوها را در محل داشت. یکی از عمده مشکلات در عطر فروشی ها تردید و نگرانی مشتریان در زمان استشمام و انتخاب رایحه های مختلف است که به طور مرتب از طرف فروشنده به مشتریان پیشنهاد می شود. بنابراین در برخی از عطر فروشی ها ظرف حاوی دانه های قهوه وجود دارد که در زمان انتخاب رایحه های مختلف به مشتریان کمک می کند تا با بازیابی گیرنده های حسی بهتر رایحه های مختلف را استشمام کنند و بهترین رایحه را از بین صدها رایحه انتخاب کنند.

درست است که در زمان بوییدن چندین رایحه بینی شما گیج و دچار سردرگمی می شود که کدام یک رایحه مطابق با سلیقه شما است. اما در این بین دانه های قهوه سبب پاکسازی حس بویایی می شود و آنچه را که تا لحظات قبل بو کرده اید را تغییر می دهد.

در واقع در زمان بوییدن رایحه از طرف مغز سیگنال فرستاده می شود  مبنی بر اینکه همه این بوها آشنا است و باید از انتخاب این بوها صرف نظر کرد. بنابراین موقع خود نمایی دانه های قهوه می رسد و با تغییر دادن آنچه را که بو کرده اید به پاکسازی حس بویایی کمک شایانی می کند و در نهایت موجب انتخاب رایحه و بوی مورد نظر می شود. بنابراین با استفاده از دانه های قهوه می توان انتخاب بهتری از بو و رایحه را داشت.

واقعیت تاثیر قهوه در استشمام عطر چیست؟

استفاده از قهوه برای تمیز دادن عطر های مختلف از یکدیگر بسیار رایج شده است ولی تقریبا در هیچ کدام از موارد، قهوه توانایی پاک کردن گیرنده های بویایی شما را پس از استنشاق این همه عطر ندارد. بالعکس، بوی قهوه کار دیگری غیر از مخلوط شدن با بوهای دیگر و خستگی و اشباع بیشتر بویایی شما نمی کند.

بهترین راه حل بوییدن بوی مخصوص خودتان است که نتیجه آن پاک شدن گیرنده های بویایی شما است. بهترین محل هم برای این کار سر شانه های شما هستند. از روی لباس یا خود پوست، چندین بار عمیق تنفس کنید، اگر فکر می کنید که نیاز بیشتری دارید پنج دقیقه در محیط بیرون قدم بزنید و با حس بویایی تازه نفس بازگردید.

آیا قهوه بینی را تصفیه بویایی می کند؟ این روزها در بازار عطر استشمام و استفاده ازقهوه برای پاک کردن گیرنده های بویایی رایج شده است. اما قهوه توانایی پاک کردن سیستم بویایی شما را بعد از استنشاق این همه عطر را ندارد. بالعکس، بوی قهوه کار دیگری غیر از مخلوط شدن با بوهای دیگر، خستگی و اشباع بیشتر بویایی شما نمی کند. بهترین راه حل بوییدن بوی مخصوص بدن خودتان است که نتیجه آن پاک شدن گیرنده های بویایی شما است. بهترین محل هم برای این کار سر شانه های شما هستند. از روی لباس یا خود پوست، چندین مرتبه عمیق تنفس بکشید، اگر فکر می کنید که نیاز بیشتری دارید پنج دقیقه در محیط بیرون قدم بزنید و با حس بویایی تازه نفس بازگردید

ویژگی عطرهای با رایحه قهوه

فرآیند قهوه سازی و رایحه ایجاد شده از قوه که در عطرها استفاده می شود، ارتباط زیادی به مواد شیمیایی ندارد و بیشتر مربوط به استخراج ترکیبات شیمیایی از دانه های قهوه استخراج شده و سپس فرآیند تف دادن و برشته کاری قهوه است.

عطر قهوه از نظر روانشناسی دارای ویژگی های بسیار جالبی است. رایحه قهوه با داشتن خواص ویژه ای که دارد، باعث افزایش هوشیاری و بیداری در بخش های مختلف مغز می شود. ابن موضوع باعث کمک به مغز در حفظ آرامش و کاهش استرس در افراد مختلف می شود.

نت های بویایی عطرهای با رایحه قهوه

در مقاله ماندگار ترین عطر برای استفاده کدام است؟ به نت های مختلف عطر، مدت زمان ماندگاری و نکات مربوط به آن پرداخته شده است. در این مقاله بیشتر تمرکز روی نت های بویایی قهوه و چگونگی تغییر آن در عطرهای مختلف پرداخته خواهد شد.

رایحه تازه و اندکی تند

عطرهای با رایحه قهوه، معمولا به عنوان عطرهای با عنوان: عطر تیره، عطر تند یا غنی نامیده می شود. نت های بویایی این عطرها معمولا حاوی نت های بویایی تلخ، نافذ و حتی در ترکیب با مرکباتی نظیر پرتقال و تمشک است.

این نت بویایی به دلیل فرآوری( برشته کاری) قهوه در دمای پایین و همراه با میوه است. این ترکیبات بیشتر برای مردم آسیایی آشنا و پسندیده بود و اما در میان مردم اروپا و امریکا نت های بویایی میوه ای چندان پسندیده نیست. برای آشنایی بیشتر مردم اروپا و آمریکا و این نواحی، عطرهایی با راحیه سرد و بوی شبیه قهوه غلیظ ساخته شد.

رایحه خامه ای

شاید اسم رایحه خامه ای برای شما نا آشنا باشد. اما ترکیب رایحه قهوه در عطرهای مختلف با کره، خامه و حتی وانیل ترکیب شگفت انگیزی ایجاد می کند. تضاد در عین هماهنگی نامی است که به این رایحه باید داد. ترکیب بوی شیرین خامه با بوی تند و تیز قهوه که منجر به ایجاد چیزی شبیه لته خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاکسازی بویایی با قهوه!" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاکسازی بویایی با قهوه!"، کلیک کنید.