افزایش ۲۰ درصدی تولیدات عشایر استان تهران/ تولید سالانه ۷۰ هزار تن محصول توسط عشایر

افزایش ۲۰ درصدی تولیدات عشایر استان تهران/ تولید سالانه ۷۰ هزار تن محصول توسط عشایر

مدیر امور عشایر استان تهران از افزایش ۲۰ درصدی میزان تولیدات عشایر استان تهران ظرف سه سال گذشته خبر داد.

فرشید ذبیحی در گفت‌وگو با آیت البرز، در تشریح روند افزایش تولیدات عشایر استان تهران گفت: بی تردید امروز می‌توان هر چادر عشایری را نمادی از یک کارگاه تولیدی دانست.

وی افزود: تلاش داریم با ارائه تسهیلات مناسب از تولیدات این جامعه مولد حمایت کنیم. به طور متوسط در این سه سال اخیر بالای ۲۰ درصد به میزان تولیدات عشایر استان تهران افزوده شده و هم اکنون سالانه حدود ۷۰ هزار تن محصول توسط عشایر تولید می‌شود.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: بیشتر محصولات گوشت قرمز و محصولات لبنی است که توسط عشایر تولید و روانه بازار مصرف می‌شود. عشایر استان تهران حدود ۷۰۰ هزار رأس دام سبک در اختیار دارند که تولیدات مختلفی را با بهره‌گیری از این دام‌ها روانه بازار مصرف می‌کنند.

وی تأکید کرد: استان تهران حدود ۳۰۰۰ خانوار عشایری دارد که در جلسات شوراهای عشایری مشکلات این افراد بررسی می‌شود و قرار است بزودی جلسه شورای عشایری استان به ریاست استاندار تهران در منطقه عشایری دشت لار برگزار شود.

ذبیحی ادامه داد: در دولت سیزدهم با ارائه تسهیلات کم بهره به نوعی از زندگی و تولیدات این جامعه حمایت شد که امیدواریم در دولت چهاردهم نیز این روند ادامه داشته باشد و شاهد افزایش بیشتر در میزان تولیدات جامعه عشایری باشیم.

پایان خبر آیت البرز

افزایش ۲۰ درصدی تولیدات عشایر استان تهران/ تولید سالانه ۷۰ هزار تن محصول توسط عشایر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش ۲۰ درصدی تولیدات عشایر استان تهران/ تولید سالانه ۷۰ هزار تن محصول توسط عشایر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش ۲۰ درصدی تولیدات عشایر استان تهران/ تولید سالانه ۷۰ هزار تن محصول توسط عشایر"، کلیک کنید.