بررسی چالش‌های توسعه میکروالکترونیک در فبگاه صنعت

بررسی چالش‌های توسعه میکروالکترونیک در فبگاه صنعت

مدیر ترویج صنعتی ستاد نانو از بررسی چالش‌های توسعه صنعت میکروالکترونیک در نشست فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری میکرو الکترونیک و نیمه هادی خبر داد.

به گزارش آیت البرز، مهدی کدخدایی امروز در نشست فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری میکرو الکترونیک و نیمه هادی که در فبگاه صنعت،  معدن و تجارت برگزار شد، گفت: با واگذاری ماموریت «توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های میکرو» به ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو، برنامه‌ها و اقدامات متنوعی با تمرکز بر حوزه میکروالکترونیک و با هدف پشتیبانی و تقویت زیست‌بوم فناوری و نوآوری میکروالکترونیک و نیمه‌هادی و نیز ارتقای مشارکت و هماهنگی بازیگران آن شروع شد. 

وی افزود: در این راستا تعاملات متعددی با فعالان این حوزه از قبیل محققان، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، شرکت‌های صنعتی و تجاری، نهادهای حمایتی و تامین‌کننده زیرساخت‌ها، برقرار و سلسله نشست‌هایی برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور در این حوزه و همفکری برای اجرای هماهنگ برنامه‌های توسعه این فناوری برنامه‌ریزی شده است. 

کدخدایی با اشاره به برگزاری این نشست، گفت: این گردهمایی اولین نشست از این نوع با مشارکت نهادهای فعال در کشور و به صورت مشترک توسط ستاد توسعه فناوری‌های نانو و میکرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت (معاونت هماهنگی و محیط کسب‌وکار) است.

مدیر ترویج صنعتی ستاد نانو و میکرو، گفت: در این نشست در خصوص محورهایی چون توسعه زنجیره ارزش فناوری‌های میکروالکترونیک و نیمه‌هادی، طراحی بدون کارخانه؛ ضرورت، توانمندی‌ها و برنامه‌ها، پردیس میکروالکترونیک و فوتونیک ایران؛ زیرساخت پیشرو و چالش‌ها و فرصت‌ها؛ راهکارها و اولویت‌ها بحث و تبادل نظر خواهد شد.

پایان خبر آیت البرز

بررسی چالش‌های توسعه میکروالکترونیک در فبگاه صنعت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی چالش‌های توسعه میکروالکترونیک در فبگاه صنعت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی چالش‌های توسعه میکروالکترونیک در فبگاه صنعت"، کلیک کنید.