دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی توسط دستگاههای اجرایی قانونی است؟

دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی توسط دستگاههای اجرایی قانونی است؟

به گزارش آیت البرز،سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: اسناد و مدارک هویتی، سند رسمی و اطلاعات هویتی هر شخص است و طبق ماده ۳۴ قانون ثبت احوال ، افشای اطلاعات مذکور ممنوع است.

ایرنا در خبری نوشت: اسناد ثبت احوال اصلی ترین سند هویتی شهروندان است و اطلاعات وقایع و احوال شخصیه افراد طبق قانون در آن به ثبت می رسد و سند رسمی کشور محسوب می شود.

این مدارک و اطلاعات از حساسیت بالایی برخوردار بوده و تمام افراد باید ضمن حفظ و نگهداری از این اسناد و اطلاعات، از انتشار اطلاعات و تصاویر مدارک هویتی خود در فضای مجازی جدا خودداری نمایند.

سازمان ثبت احوال کشور خاطر نشان کرد: افراد سودجو در فضای مجازی تحت عناوین مختلف فعالیت می‌کنند و در فرآیند ثبت‌نام، مدارک هویتی شهروندان را اخذ نموده و با استفاده از این اسناد اقدام مجرمانه خود را انجام می‌دهند.

بر اساس این گزارش، طبق قانون دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی توسط دستگاههای اجرایی ممنوع است و دستگاه های اجرایی در راستای تحقق اهداف توسعه دولت الکترونیکی ، استنادپذیری الکترونیکی ، کمک به مقابله با سوء استفاده های احتمالی و جعل اسناد هویتی ، افزایش سلامت اداری و تسهیل ارائه خدمات به مردم ، باید با اتصال به پایگاه سازمان ثبت احوال کشور نسبت به “احراز هویت برخط” اقدام و از اخذ کپی مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی) خودداری کنند.

۲۳۳۲۱۷

دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی توسط دستگاههای اجرایی قانونی است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی توسط دستگاههای اجرایی قانونی است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی توسط دستگاههای اجرایی قانونی است؟"، کلیک کنید.