فرمانده سابق ارتش بولیوی به خاطر کودتا فعلا به ۶ ماه حبس محکوم شد

فرمانده سابق ارتش بولیوی به خاطر کودتا فعلا به ۶ ماه حبس محکوم شد

یکی از فرماندهان سابق ارتش بولیوی به اتهام رهبری کودتایی ناکام علیه دولت این کشور به ۶ ماه «حبس پیشگیرانه» محکوم شده است.

به گزارش آیت البرز، ژنرال «خوآن خوزه زونیگا» فرمانده سابق ارتش بولیوی به «تروریسم و اقدام مسلحانه» متهم شده است.

به نوشته روزنامه تلگراف، زونیگا چند ماه پیش از بازداشت مدعی شده بود: «لوئیس آرسه، رئیس جمهور به من گفته بود که اوضاع کشور به‌هم ریخته و برای ترمیم و ارتقای محبوبیت خود باید کاری انجام شود.»

این ادعا در حالی مطرح شده که رئیس جمهور بولیوی «کودتای ساختگی» برای تقویت محبوبیت خود را رد کرده است.

اگر زونیگا گناهکار شناخته شود، اتهام تروریستی علیه او بین ۱۵ تا ۲۰ سال حبس و اتهام اقدام مسلحانه تا ۱۵ سال زندانی در پی خواهد داشت.

دادستان بولیوی گفته که دفتر دادستان کل درخواست ۶ ماه حبس پیشگیرانه برای زونیگا را صادر کرده است.

آرسه همچنین در مصاحبه‌ای با آسوشیتدپرس بار دیگر حمله به کاخ ریاست جمهوری را به عنوان یک کودتای ساختگی رد کرد و گفت: «من فرار نکردم بلکه برای دفاع از دموکراسی ماندم.»

وی در مصاحبه خود همچنین بحران اقتصادی در بولیوی را رد کرد و در عین حال گفت درگیری‌هایی که با «اوو مورالس» رئیس جمهور پیشین بولیوی دارد بر تلاش‌های دولت برای مقابله با مشکلات اقتصادی سایه افکنده است.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرمانده سابق ارتش بولیوی به خاطر کودتا فعلا به ۶ ماه حبس محکوم شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرمانده سابق ارتش بولیوی به خاطر کودتا فعلا به ۶ ماه حبس محکوم شد"، کلیک کنید.