اردوغان حمله تروریستی داغستان را به پوتین تسلیت گفت

اردوغان حمله تروریستی داغستان را به پوتین تسلیت گفت

رئیس‌جمهور ترکیه در تماس تلفنی با همتای روس خود، حمله تروریستی داغستان را محکوم کرد و به مردم روسیه تسلیت گفت.

به گزارش آیت البرز، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز در تماس تلفنی با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه به بررسی حملات تروریستی در داغستان پرداخت.

دفتر رئیس‌جمهور ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اردوغان با پوتین گفت‌وگوی تلفنی انجام داد و آن‌ها در این گفت‌وگو درباره حملات تروریستی در منطقه داغستان روسیه گفتگو کردند.»

یکشنبه عصر، مردان مسلح ناشناس به ۲ کلیسا، یک کنیسه و یک پاسگاه پلیس راهنمایی‌ورانندگی در شهر «دربند» و «مخاچ‌قلعه» در داغستان روسیه حمله کردند؛ حمله‌ای که بر اساس آمار منتشرشده توسط مقامات روسیه ۲۱ قربانی داشت، از جمله ۱۶ افسر پلیس و چهار غیرنظامی. در نتیجه مداخله نیروهای ضدتروریستی روسیه، پنج تروریست این عملیات به هلاکت رسیدند.

به گفته دفتر رئیس‌جمهور ترکیه، اردوغان در این تماس ضمن محکوم‌کردن این حمله تروریستی و تسلیت به مردم روسیه، تأکید کرد آنکارا به تلاش خود برای پایان بخشیدن به درگیری‌های منطقه ادامه خواهد داد.

کرملین هم اعلام کرد پوتین و اردوغان در این گفتگوی تلفنی بر ادامه هماهنگی نزدیک برای مقابله با تروریسم توافق کردند.

کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد: رهبران توافق کردند که هماهنگی نزدیک اقدامات ضد تروریستی را ادامه دهند. آنها در مورد تماس‌های شخصی بیشتر از جمله در نشست سران سازمان همکاری شانگهای در آستانه از ۳ تا ۴ ژوئیه به توافق رسیدند.

در این بیانیه آمده است: اردوغان در این گفتگوی تلفنی حمله جنایتکارانه تروریست‌ها در داغستان را به شدت محکوم کرد، با مردم روسیه اعلام همبستگی کرد، صمیمانه به خانواده قربانیان تسلیت گفت و برای مجروحان شفای عاجل آرزو کرد.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان حمله تروریستی داغستان را به پوتین تسلیت گفت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان حمله تروریستی داغستان را به پوتین تسلیت گفت"، کلیک کنید.