کاخ سفید ادعای نتانیاهو را رد کرد

کاخ سفید ادعای نتانیاهو را رد کرد

اظهارات علنی نتانیاهو مبنی بر اینکه واشنگتن به طور گسترده از حمایت نظامی از اشغالگران در بحبوحه جنگ مداوم با حماس در غزه خودداری می‌کند، باعث سردرگمی و ناامیدی در سراسر واشنگتن شد و مقام‌های واشنگتن صراحتا این اتهامات را رد کردند.

به گزارش آیت البرز، کارین ژان پیر سخنگوی کاخ سفید گفت: «ما واقعا نمی‌دانیم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره چه چیزی صحبت می‌کند. ما واقعا از این مساله اطلاعی نداریم.»

به نقل از شبکه خبری ای.بی.سی، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیام ویدئویی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر) این ادعا را مطرح کرده و به زبان انگلیسی به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ‌آمریکا در جریان سفرش به اراضی اشغالی گفته بود: «اینکه آمریکا در چند ماه گذشته سلاح و مهمات را مخفی کرده باشد، غیرقابل تصور است.»

در این میان، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که چنین گفته‌هایی از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی صحت ندارد و آنها را رد کرد.

در حالی که آمریکا قول داده به حمایت از ارتش اشعالگر ادامه خواهد داد، بازنگری در نقل و انتقالات دفاعی ایالات متحده به دستور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تردید قابل توجهی در مورد استفاده این رژیم از تسلیحات آمریکایی برابر با قوانین بین‌المللی بشردوستانه ایجاد کرده است.

همچنین ۲ مقامی که در تایید انتقال تسلیحات به اراضی اشغالی نقش داشتند، از اظهارات بلینکن درباره ارسال سلاح به رژیم صهیونیستی، حمایت کردند و گفتند که واشنگتن به رسیدگی به درخواست‌های طولانی مدت به این رژیم ادامه می‌دهد.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاخ سفید ادعای نتانیاهو را رد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاخ سفید ادعای نتانیاهو را رد کرد"، کلیک کنید.