مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در این استان

مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در این استان

به گزارش آیت البرز، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از مشاهده و تصویربرداری یک قلاده پلنگ در زیستگاه «اوزوم» جاجرم توسط همیاران این منطقه حفاظت شده خبر داد.

رضا شکاریان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: همیاران کوه اوزوم و بهار شهرستان جاجرم در حین پایش زیستگاه موفق شدند از یک قلاده پلنگ تصویر برداری کنند.

وی افزود: زیستگاه اوزوم و بهار از زیستگاه های خوب قوچ و میش اوریال و پلنگ ایرانی در استان خراسان شمالی است.

شکاریان با بیان اینکه افزایش جمعیت وحوش با تلاش محیط بانان محقق شده است، گفت: با افزایش جمعیت قوچ، میش، کل و بز، جمعیت گوشتخواران از جمله پلنگ نیز در این کوه ها افزایش یافته و در سال های اخیر، دوربین همیاران و تله ای ده ها مرتبه پلنگ های این زیستگاه را ثبت کردند.

خراسان شمالی، به لحاظ جمعیت پلنگ، وضعیت خوبی در میان استان های کشور دارد و بیشتر کوهستان های این منطقه، زیستگاه این گربه سان زیبا است.

مسوولان محیط زیست خرا سان شمالی اعلام کرده اند که نمی توان آماری از جمعیت پلنگ در استان ارائه داد اما تکرار این مشاهدات نشان می دهد که جمعیت این گونه وحشی در استان مناسب است.

شهرستان جاجرم با جمعیت حدود 37 هزار نفر در جنوب غربی استان خراسان شمالی واقع شده و این شهرستان از سه بخش مرکزی، سنخواست و شوقان تشکیل شده است.

پلنگ ایرانی یکی از بزرگترین زیرگونه های پلنگ و بومی غرب آسیا است و در فهرست جانوران در معرض خطر انقراض قرار دارد.

47236

مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در این استان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در این استان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در این استان"، کلیک کنید.