کلاهبرداری در پوشش انتقال ارز به خارج از کشور

کلاهبرداری در پوشش انتقال ارز به خارج از کشور

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران از دستگیری فردی که با ترفند انتقال ارز به خارج از کشور اقدام به کلاهبرداری از مردم کرده بود، خبرداد.

به گزارش آیت البرز، سرهنگ شاهین حسنوند در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال مراجعه و اعلام شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا در مورد کلاهبرداری از وی، رسیدگی به پرونده در دستورکار ماموران پلیس فتا قرار گرفت و در جریان تحقیقات اولیه مشخص شد که مالباخته در فضای مجازی با فردی آشنا شده که مدعی انتقال ارز به خارج از کشور بوده و پس از جلب اعتماد شاکی با همین ترفند اقدام به دریافت مبالغی از وی کرده است.

 وی ادامه داد: ماموران پلیس فتا با بررسی جزئیات تراکنش های حساب مالباخته، متوجه شدند که شاکی پس از واریز وجه به حساب متهم، اقدام به خرید گوشی تلفن همراه کرده است. همچنین مشخص شد که گوشی های خریداری شده در استان اردبیل مورد استفاده قرار گرفته است. در جریان ردزنی این پول ماموران متوجه شدند که متهم اقدام به شارژ کیف پول دیجیتال خود در صراف والکس نیز کرده است.

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران با بیان اینکه ماموران با انجام اقدامات پلیسی متهم را مورد شناسایی قرار دادند، گفت: در ادامه هماهنگی با مقام قضایی انجام شده و ماموران پلیس فتا پس از اخذ مجوزهای لازم این فرد را در مخفیگاهش  در استان اردبیل دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.  متهم در مقرب انتظامی تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود اعتراف کرد.

حسنوند با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد، گفت: برای متهم پرونده ای تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی روانه دادسرا شده است.

وی در همین راستا به مردم هشدار داد که برای انجام امور بانکی و هرگونه جابجایی ارز با خارج از کشور حتما به صرافی ها و مراکز مجاز مراجعه کرده و فریب افراد سودجو و تبلیغات و ادعاهای آنان در فضای مجازی را نخورند.

پایان خبر آیت البرز

کلاهبرداری در پوشش انتقال ارز به خارج از کشور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلاهبرداری در پوشش انتقال ارز به خارج از کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلاهبرداری در پوشش انتقال ارز به خارج از کشور"، کلیک کنید.