زلفی گل: مسئولان دانشگاهی از هیچ کاندیدای انتخاباتی حمایت نکنند

زلفی گل: مسئولان دانشگاهی از هیچ کاندیدای انتخاباتی حمایت نکنند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها گفت: در راستای برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری؛ با تشکل های دانشجویان همراهی شود تا از کاندیدا های تایید صلاحیت شده و نمایندگان آنها برای معرفی برنامه و برگزاری مناظره دعوت کنند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، محمدعلی زلفی گل در بخش آغازین سخنان خود در جمع معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله رئیسی شهیدجمهور و همراهان وی گفت: آیت الله رئیسی زحمات صادقانه، خالصانه و خستگی ناپذیری داشت و اقدامات خود را در راستای رضای خدا و منافع ملی انجام می داد.

وزیر علوم با اشاره به اینکه در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم گفت: از دانشگاه ها انتظار می رود فضای مناظره و فضای معرفی برنامه های کاندیدا ها را در محیط دانشگاه فراهم کنند.

زلفی گل با اشاره به اینکه فراهم کردن زمینه های مشارکت حداکثری یک وظیفه و تکلیف برای دانشگاه ها است گفت در عین حال انتظار می رود که مسئولین دانشگاه از هیچ کاندیدایی حمایت خاص نداشته باشند و عدالت و قانون زیر پا گذاشته نشود.

وی در ادامه با تقدیر از زحمات معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها گفت تصدی مسئولیت معاونت فرهنگی نیازمند هوش اجتماعی بالا و همچنین سعه صدر و تدبیر است، چون که دانشجویان به دلیل سنی که در آن قرار دارند ممکن است فعالیت هایی را انجام دهند که با آنچه که ما انتظار داریم متفاوت باشد و نیازمند رفتار و برخورد حکیمانه باشد.

وزیر علوم تاکید کرد: از معاونان فرهنگی اجتماعی انتظار می رود که برخورد پدرانه و توام با مهربانی و دلسوزی با دانشجویان داشته باشند و به آنان میدان دهند تا در عرصه دانشگاه علاوه بر علم آموزی تجربه فعالیت های فرهنگی و هنری را نیز داشته باشند.

زلفی گل تاکید کرد: حضور دانشجویان در فعالیت های فرهنگی آنها را برای آینده جامعه آماده می کند و به نوعی کادرسازی برای نظام مدیریتی آینده کشور است.

وی در اهمیت فرهنگ و فعالیت های فرهنگی گفت: آنچه که یک جامعه را می سازد و رفتار های مردم جامعه را شکل می دهد فرهنگ است و بزرگترین سرمایه یک کشور فرهنگ می باشد.

وزیر علوم تاکید کرد: یکی از مهمترین نهاد هایی که می تواند در شکل گیری فرهنگ جدید پویش و پالایش فرهنگ فعلی نقش داشته باشد و بتواند فرهنگ جدید و نو خلق کند دانشگاه است چرا که دانشگاه با فناوری و نوآوری مرتبط است و هر فرهنگ و هر فناوری با خود فرهنگ جدیدی را به همراه دارد.

زلفی گل اظهار کرد: دانشگاه به عنوان یک نهاد مسئول و مترقی باید برای مدیریت فرهنگی جامعه احساس مسئولیت کند و برای مدیریت آینده فرهنگی کشور که با پدیده هایی مانند هوش مصنوعی و توسعه فضای مجازی روبه رو است برنامه ریزی کند.

وزیر علوم در ادامه این نشست با اشاره به انتصاب نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها در وزارت علوم که امروز صورت گرفت؛ گفت: همانگونه که در دانشگاه ها حضور رئیس نهاد نمایندگی رهبری در هیئت رئیسه موجب ایجاد فضای معنوی در هیئت رئیسه می شود، در وزارت علوم نیز حضور نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری همین کارکرد را خواهد داشت. همچنین این اقدام در راستای تقویت بیشتر ارتباط حوزه و دانشگاه تلقی می شود.

گفتنی است؛ در آیینی که امروز با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و حجت الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در حاشیه نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها صورت گرفت؛ دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ستاد وزارت علوم افتتاح و حجت الاسلام و المسلمین مهدی فاطمی پور به عنوان رئیس این دفتر معارفه شد.

زلفی گل: مسئولان دانشگاهی از هیچ کاندیدای انتخاباتی حمایت نکنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلفی گل: مسئولان دانشگاهی از هیچ کاندیدای انتخاباتی حمایت نکنند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلفی گل: مسئولان دانشگاهی از هیچ کاندیدای انتخاباتی حمایت نکنند"، کلیک کنید.