مکرون پارلمان فرانسه را منحل کرد

مکرون پارلمان فرانسه را منحل کرد

به گزارش آیت البرز به نقل از خبرگزاری فرانسه، مکرون پس از آن پارلمان کشورش را منحل کرد که آرای راستگرایان افراطی در انتخابات پارلمانی اروپا افزایش قابل توجهی یافت.

وی اظهار کرد که نتایج انتخابات پارلمانی اروپا «برای کسانی که از اروپا دفاع می کنند، خوب نیست» و این نتایج فاجعه ای برای دولت وی است که نمی تواند وانمود کند، آن را نادیده می گیرد.

به گزارش ایرنا؛ دور نخست انتخابات پارلمان فرانسه 30 ژوین (دهم تیر) و دور دوم هفتم ژوییه (17 تیر) برگزار می شود. این انتخابات کمتر از 2 ماه پیش از بازی های المپیک پاریس برگزار خواهد شد.

مکرون سه روز مانده به برگزاری انتخابات پارلمان اروپا نسبت به پیروزی راست افراطی هشدار داده و گفته بود که این قاره ممکن است در بن بست قرار گیرد.

گزارش های رسانه ها حاکی است که حزب راست افراطی «اجتماع ملی» به ریاست «جوردن باردلا» در رقابت با احزاب فرانسوی حدود 32 درصد از آرای انتخابات پارلمان اروپا را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که حزب رنسانس وابسته به مکرون 15 درصد و سوسیالیست ها نیز 14 درصد آرا را کسب کرده اند.

باردلا 28 ساله یکشنبه شب در جمع هوادارانش حزبش خواستار برگزار انتخابات جدید پارلمانی شد.

وی اظهار کرد: امشب امانویل مکرون یک رییس جمهوری ضعیف است. شکاف بی سابقه میان اکثریت وابسته به ریاست جمهوری و اصلی ترین حزب اپوزیسیون بیانگر عدم پذیرش و طرد شدن رییس جمهور و دولتش است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مکرون پارلمان فرانسه را منحل کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مکرون پارلمان فرانسه را منحل کرد"، کلیک کنید.