وضعیت به کارگیری اتباع بیگانه در کشور

وضعیت به کارگیری اتباع بیگانه در کشور

آفتاب نیوز :

سید محمد رضا طالبی امروز یکشنبه، 20 خرداد در کارگروه اتباع خارجی و کمیسیون کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیرمجاز خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: اشغال افغانستان توسط بیگانگان در سال های گذشته، مشکلات زیادی را برای این کشور به همراه داشته است. 

وی تصریح کرد: بیگانگان با غارت منابع این کشور بر حجم مشکلات مردم افغانستان افزوده اند تا بتوانند از این طریق بر غرب آسیا تسلط داشته باشند.

به گفته وی تعدادی از اتباع افغانستانی در استان دارای مدرک مجاز هستند که ما موظفیم امکانات لازم را بر اساس قوانین و ضوابط موجود برای آن ها فراهم کنیم.

معاون استاندار در خصوص برپایی مراسم عزاداری در بین اتباع استان، خاطرنشان کرد: جلسه ای با محوریت اداره کل اتباع و و سایر دستگاه های متولی و نمایندگان گروه ها و طوایف حاضر در بیرجند برگزار و در صورت پذیرش کلیه ضوابط و قوانین، به طور موقت برای دهه اول محرم، مجوز عزاداری در مکانی که شرایط لازم را داشته باشد، صادر شود. در غیر این صورت برای عزاداری از ظرفیت هییت های عزاداری ایرانی استفاده کنند. 

طالبی با اشاره به گزارش های رسیده مبنی بر به کارگیری اتباع غیر مجاز، متذکر شد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگروه نظارت و بازرسی از واحد های کارگری را فعال کند و درصورت مشاهده مواردی از به کارگیری اتباع غیرمجاز و فاقد کارت اشتغال، ابتدا برخورد قانونی با کارفرما و بعد کارگر غیرمجاز افغانستانی صورت گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت به کارگیری اتباع بیگانه در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت به کارگیری اتباع بیگانه در کشور"، کلیک کنید.