پلوسی: دعوت از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره آمریکا «اشتباه» است

پلوسی: دعوت از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره آمریکا «اشتباه» است

به گزارش آیت البرز، نانسی پلوسی در گفت وگویی با شبکه خبری «سی ان ان»، وقتی از او پرسیده شد که اگر همچنان رییس مجلس نمایندگان ایالات متحده بود از بنیامین نتانیاهو برای سخنرانی در مجلس نمایندگان دعوت می کرد یا خیر، پاسخ داد: «بدون شک نه».

وی با اشاره به آخرین سخنرانی نتانیاهو در کنگره ایالات متحده در سال 2015 افزود: «به نظر من این [اقدام] اشتباه است. صادقانه بگویم، آخرین بار هم موافق دعوت از او نبودم، اما رییس مجلس نمایندگان [آمریکا] به تنهایی و بدون مشورت او را دعوت کرد.»

پلوسی اظهار داشت: «احساس می کنم که دعوت از او [نخست وزیر رژیم صهیونیستی] بسیار ناراحت کننده است. اما چه کسی می داند که تا آن زمان آیا او همچنان نخست وزیر باقی می ماند؟»

به گزارش ایرنا، رییس سابق مجلس نمایندگان ایالات متحده با اشاره به تنش ها و اختلافات در میان مقامات رژیم صهیونیستی ادامه داد: «بنی گانتس [وزیر جنگ اسبق و عضو کابینه جنگ رژیم اسراییل] فردا چه می گوید؟ چه اتفاقی دارد می افتد؟ هر چه خواندم این است که آنها از این و آن ناراحت هستند. نه فقط گانتس، بلکه سایر اعضای کابینه او.»

پایگاه خبری «آکسیوس» آمریکا به تازگی فاش کرد که گانتس جمعه شب در نشست اخیر کابینه جنگ اسراییل بار دیگر تهدید کرد اگر در 24 ساعت آینده تغییر محسوسی در خصوص توافق برای آزادسازی اسیران اسراییلی ایجاد نشود، فردا شب استعفای خود را تقدیم خواهد کرد.

براساس گزارش رسانه های رژیم اشغالگر، شخص نتانیاهو و متحدان تندروی وی در ایتلاف راستگرای حاکم، مانع اصلی به نتیجه رسیدن مذاکرات با مقاومت فلسطین برای ایجاد آتش بس دایمی در غزه هستند.

رسانه های رژیم صهیونیستی می گویند که اختلافات میان کابینه و مقامات ارشد اسراییل درباره طرح پیشنهادی جو بایدن رییس جمهور آمریکا برای آتش بس جنگ غزه بالا گرفته است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» پیشتر در گزارشی به نقل از دو منبع مطلع که خواستند نام آنها فاش نشود، اعلام کرد که روز 24 جولای (3 مرداد) برای سخنرانی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه مشترک کنگره آمریکا تعیین شده است.

رهبران دموکرات و جمهوری خواه در کنگره آمریکا پیش تر به طور رسمی از نتانیاهو دعوت کردند تا برای قانونگذاران در کنگره آمریکا سخنرانی کند.

از سوی دیگر نشریه «هیل» نیز گزارش داد که مایک جانسون رییس جمهوری خواه مجلس نمایندگان، چاک شومر رهبر اکثریت دموکرات سنا، میچ مک کانل رهبر جمهوری خواهان سنا و حکیم جفریس رهبر دموکرات ها در مجلس نمایندگان، نامه دعوت از نتانیاهو را امضا کرده اند.

پیش تر شماری از نمایندگان و سناتورهای دموکرات با دعوت از نتانیاهو مخالفت کرده بودند اما جانسون تهدید کرده بود که اگر مجلس سنا حاضر به امضای دعوتنامه نشود، خود او نتانیاهو را برای سخنرانی در مجلس نمایندگان دعوت خواهد کرد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پلوسی: دعوت از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره آمریکا «اشتباه» است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پلوسی: دعوت از نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره آمریکا «اشتباه» است"، کلیک کنید.