ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز شنبه

ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز شنبه

آفتاب نیوز :

با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی، امروز (پنجشنبه، هفدهم خردادماه) در برخی نقاط استان های کردستان، همدان، مرکزی، قم، یزد، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، اصفهان، چهار محال و بختیاری، شرق گیلان، مازندران، ارتفاعات استان های قزوین، البرز و تهران رگبار و رعدوبرق وزش باد شدید موقت، گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

جمعه و شنبه در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات مرکزی البرز و ارتفاعات مرکزی زاگرس، غرب یزد، برخی نقاط استان های کرمان و هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق فارس و یکشنبه (20 خرداد) در شمال غرب برخی نقاط غرب و استان های واقع در دامنه های مرکزی زاگرس در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

همچنین، آسمان تهران فردا صاف، بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک، احتمال رگبار و رعدوبرق با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 33 درجه سانتیگراد جمعه (18 خرداد) صاف تا قسمتی قسمتی ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 9و 8 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 46 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرم ترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

همچنین، برای نیمه دوم خرداد ماه شاهد آغاز بارش های بسیار خوبی در بخش های وسیعی از استان های نیمه غربی و شمالی کشور خواهیم بود و استان های شمال غربی، دامنه های زاگرس و همچنین نوار شمالی کشور برای 15 روز آینده شاهد بارش های بسیار خوبی خواهند بود که ورود به یک دوره بارشی را نشان می دهد.

اولین موج بارشی خوبی که طی این مدت وارد خواهد شد طی روز های ابتدایی هفته آینده بارش های خوبی را در منطقه رقم خواهد زد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز شنبه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز شنبه"، کلیک کنید.