آخرین تغییرات از وضعیت پخش سریال سووشون ساخته نرگس آبیار

آخرین تغییرات از وضعیت پخش سریال سووشون ساخته نرگس آبیار

آفتاب نیوز :

ساخت سووشون بر اساس رمان سووشون از سیمین دانشور سال 1401 در باغ عفیف آباد شیراز و به کارگردانی نرگس آبیار شروع شد. بعد از گذشت یک سال حالا تولید سووشون تقریبا به پایان رسیده و آماده انتشار است و گفته شده قرار است همزمان امتیاز پخش آن به پلتفرم های خارجی هم داده شود. در مورد زمان پخش، اما هنوز اطلاعاتی داده نشده است. البته در طول این مدت چندین بار زمان های تقریبی برای پخش اعلام شد که البته این اتفاق نیفتاد. آخرینش اسفند ماه گذشته بود که اعلام شد سووشون در نوروز به شبکه نمایش خانگی می آید که این اتفاق نیفتاد و هنوز هم زمان پخش آن مشخص نیست.

شیدا به جای مجله آیت البرز

یکی دیگر از مسایل و حاشیه های این سریال پلتفرم پخش کننده آن بود. این سریال ابتدا با سرمایه گذاری پلتفرم مجله آیت البرز در حال ساخت بود. اما اختلافاتی بین این پلتفرم و تهیه کننده پیش آمد که باعث شد برای مدتی سریال بلاتکلیف بماند. حالا گفته می شود با رای دادگاه، مالکیت «سووشون» به محمدحسین قاسمی، تهیه کننده سریال، رسیده است. از آنجا که آبیار و قاسمی همزمان در حال تولید و تصویربرداری سریال بامداد خمار هم هستند که با همکاری پلتفرم شیدا در حال ساخت است، بنابراین به نظر می رسد، سووشون هم توسط همین پلتفرم پخش شود.

جنگی که ناتمام مانده است

با این که گفته می شود تصویربرداری سووشون تمام شده، اما بخش مهمی از آن هنوز باقی مانده است که مربوط به جنگ سمیرم است؛ نبردی که در تیر ماه سال 1322 در ارتفاعات سمیرم اصفهان میان نیرو های متحد عشایر قشقایی و بویراحمدی از یک سو و نیرو های ارتش ایران و مردم سمیرم از سوی دیگر درگرفت و تلفات بسیاری داشت. قسمت های مربوط به این نبرد در سریال به دلیل مشکلات مالی پلتفرم و همینطور تهیه کننده، فیلمبرداری نشده و آنطور که گفته می شود قرار است بین دو فصل بامداد خمار این کار انجام شود.

اولین تجربه نرگس آبیار در سریال سازی با بازی بهنوش طباطبایی، میلاد کی مرام، هوتن شکیبا، سام درخشانی، ترلان پروانه و آزاده صمدی سه فصل ده قسمتی دارد و در سال های پایانی جنگ جهانی دوم می گذرد و فضای اجتماعی سال های 1320 تا 1325 ایران را ترسیم می کند.

بامداد خمار

علاوه بر سووشون و با این که هنوز پخش نشده و طبیعتا بازخوردی از آن وجود ندارد، نرگس آبیار سریال بامداد خمار را هم بر اساس رمان فتانه حاج سیدجوادی در حال تولید دارد. تولید این سریال تیرماه 1400 پیش تولید سریال بامداد خمار با کارگردانی ابراهیم ایرج زاد، کارگردان فیلم عنکبوت شروع شد که به نتیجه نرسید و ایرج زاد از این پروژه کناره گیری کرد. در آن زمان و بعد از کناره گیری ایرج زاد، محمد رحمانیان، نمایش نامه نویس و کارگردان تیاتر که فیلمنامه سریال شبکه مخفی زنان را هم نوشته، کار را با تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی در دست گرفت و شروع به بازنویسی فیلمنامه کرد که البته باز به جایی نرسید. دی ماه 1401 بار دیگر این پروژه توسط امیرحسین عسگری، کارگردان فیلم برف، شروع شدبه عنوان کارگردان این سریال ثبت شده بود و بازیگران آن هم تغییر کرده بودند. بعد از مدتی، اما به دلیل آنچه کند بودن روند فیلمبرداری اعلام شده بود، پروژه به کلی متوقف شد. سرانجام بهمن ماه گذشته صفحه رسمی سریال بامداد خمار از شروع ساخت این سریال این بار با کارگردانی نرگس آبیار و بازی ترلان پروانه و سینا مهراد خبر داد.

جالب است که هر دو سریال او که خودش هم داستان نویس است، اقتباسی از رمان هایی هستند که توسط نویسندگان زن نوشته شده اند. سووشون بر اساس رمان سیمین دانشور و بامداد خمار بر اساس رمان معروف فتانه حاج سیدجوادی به همین نام. زمانی که فیلم «نفس» او اکران شد، نظر بعضی منتقدین بر این بود که به دلیل بازنمایی دوره های مختلف زمانی در این فیلم او حتما می تواند سریال ساز خوبی باشد و حالا او دو سریال در دست ساخت دارد.

آخرین تغییرات از وضعیت پخش سریال سووشون ساخته نرگس آبیار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین تغییرات از وضعیت پخش سریال سووشون ساخته نرگس آبیار" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین تغییرات از وضعیت پخش سریال سووشون ساخته نرگس آبیار"، کلیک کنید.