ادامه خلف وعده عراق و امارات با تولید بالاتر نفت

ادامه خلف وعده عراق و امارات با تولید بالاتر نفت

تولید نفت اوپک در ماه مه، برای سومین ماه ثابت ماند اما عراق و امارات عربی متحده همچنان بالاتر از سهمیه های تعیین شده خود، تولید کردند.

به گزارش آیت البرز، یافته های نظرسنجی بلومبرگ نشان داد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه میلادی گذشته، به طور متوسط 26.96 میلیون بشکه در روز تولید کرد که حدود 60 هزار بشکه بیشتر از آوریل بود. بغداد و ابوظبی هنوز کاهش عرضه توافق شده با اعضای دیگر اوپک در ابتدای سال را به طور کامل اجرا نکرده اند.

اوپک و متحدانش در ابتدای سال میلادی جاری، برای جبران افزایش صادرات آمریکا و گویان و همچنین چشم انداز اقتصادی متزلزل چین، کاهش تولیدشان را عمیق تر کردند تا از قیمت های نفت حمایت کنند. این اقدامات درجات مختلفی از موفقیت را داشت و قیمت ها در دو ماه گذشته کاهش یافت.

در نشست روز یکشنبه، گروه اوپک پلاس برنامه هایی را برای تسهیل تدریجی این محدودیت ها تا اواخر سال 2025 تشریح کرد. قیمت نفت خام برنت در روز دوشنبه برای اولین بار از فوریه، به زیر 80 دلار در هر بشکه سقوط کرد زیرا شرکت های سنگین وزن بازار مانند گلدمن ساکس، بهبود عرضه برنامه ریزی شده را منفی توصیف کردند.

یکی از موضوعات مهم برای اوپک و شرکایش در طول توافق جدید کاهش تولید، وادار کردن اعضا به اجرای سهم تعهد شده خود بوده است.

عراق در ماه مه، 4.24 میلیون بشکه در روز تولید کرد که اندکی بیشتر از ماه قبل بود و نتوانست به محدودیت توافق شده پایبند باشد یا کاهش اضافی برای جبران تولید بالاتر قبلی را انجام دهد. تولید این کشور تقریبا 290 هزار بشکه بیشتر از هدف تعیین شده بود.

بغداد سال هاست که با سقف های تولید تعیین شده توسط اوپک پلاس مخالفت می کند، زیرا این کشور به دنبال درآمد بیشتر برای بازسازی اقتصاد متلاشی شده براثر دهه ها جنگ و تحریم ها است.

امارات عربی متحده که مشتاق است ظرفیت تولید تازه نصب شده خود را بکار گیرد، در ماه میلادی گذشته، 3.13 میلیون بشکه در روز تولید کرد که حدود 218 هزار بشکه بالاتر از هدف خود بود.

با این حال، داده های رسمی اوپک نشان می دهد ابوظبی به سهمیه های تولید خود عمل می کند و این کشور با موفقیت، معافیت ویژه ای را برای افزایش تدریجی تولید به میزان 300 هزار بشکه در روز در سال 2025 دریافت کرد.

نظرسنجی بلومبرگ بر اساس داده های ردیابی کشتی، اطلاعات مقامات و برآوردهای مشاوران از جمله شرکتهای کپلر، راپیدان انرژی و ریستاد انرژی است.

پایان خبر آیت البرز

ادامه خلف وعده عراق و امارات با تولید بالاتر نفت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادامه خلف وعده عراق و امارات با تولید بالاتر نفت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادامه خلف وعده عراق و امارات با تولید بالاتر نفت"، کلیک کنید.