هاآرتص: مشکل اسراییل جامعه پوسیده آن است

هاآرتص: مشکل اسراییل جامعه پوسیده آن است

روزنامه عبری زبان هاآرتص به شدت اختلافات میان مقامات صهیونیست در مورد جنگ علیه نوار غزه و پیامدهای آن بر کابینه رژیم اشغالگر را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش آیت البرز، «راویت هخت»، ستون نویس روزنامه عبری زبان هاآرتص خاطرنشان کرد اسراییلی ها می توانند بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی را مورد تمسخر قرار دهند که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم را در زمانی که پس از حمله جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در هفت اکتبر در آستانه سقوط بود، نجات داد.

آنها همچنین می توانند فقدان «حس سیاسی» در میان سران رژیم صهیونیستی را مسخره کنند یا نسبت به قصد بنی گانتس برای نخست وزیر شدن مشکوک باشند.

با این حال، هخت معتقد است که اوضاع جور دیگری است. او در مقاله خود نوشت که مشکل نه خود بنی گانتس است و نه نزاع های «احمقانه» بین رهبران اپوزیسیون که به فراکسیون حاکم لیکود اجازه داد با وجود هرج و مرج موجود در برنامه هایش، در نظرسنجی ها مقام اول را به خود اختصاص دهد.

وی در این رابطه می گوید: «وقتی یک جامعه یا دست کم بخش بزرگی از آن، بار دیگر – همانطور که در آخرین نظرسنجی ها منعکس شده است – نخست وزیری را انتخاب می کنند که باعث اسارت اسراییلی ها می شود، آنها را به خونریزی، انزوای دیپلماتیک، رکود اقتصادی، فرهنگ فساد، جنایت، جهل و عقب ماندگی سوق می دهد. وقتی یک جامعه یا حداقل بخش بزرگی از آن، دست خود را برای رها کردن اسرا و بستگانشان دراز می کند و اجازه اعمال خشونت آمیز علیه آن ها را می دهد پس تقصیر نه بر دوش بنی گانتس و یا گادی آیزنکوت از اعضای کابینه جنگ است نه بر دوش تظاهراتی که تندروها را بار دیگر به آغوش نتانیاهو بازمی گرداند.»

هخت گفت مشکل در خود جامعه اسراییل است. به اعتقاد او همه این آثار نشانه شرایط بیمارگونه وضعیت جامعه پوسیده ای است که احمقانه و دیوانه وار به سمت فراموشی و نابودی پیش می رود.

وی همچنین ادامه داد وقتی هر کسی که خود را «صهیونیست» و «راست گرا» می خواند، از نخست وزیری حمایت می کند که درمدت زمان انتصابش در این پست اسراییل 2 منطقه را از دست داد و جنگی که او علیه غزه به راه انداخته به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است این را نمی توان با دلایل ایدیولوژیک توضیح داد. این یک بیماری صعب العلاج است که قابل درمان نیست و ممکن است کسانی را که نمی خواهند درمان شوند، مبتلا کند.

او در پایان گفت که جنگ ممکن است واقعاً با شکست روبه رو شود بنابراین بهتر است اسراییلی ها به جای غرق شدن در «دریای ناامیدی» انرژی خود را صرف برنامه های نجات و بقا کنند.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هاآرتص: مشکل اسراییل جامعه پوسیده آن است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هاآرتص: مشکل اسراییل جامعه پوسیده آن است"، کلیک کنید.