انسانی مومن و خستگی ناپذیر برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم

انسانی مومن و خستگی ناپذیر برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم

به گزارش خبرگزاری آیت البرز از قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه که در مسجدالنبی (ص) قزوین برگزار می شود، اظهار کرد: همواره یکدیگر را به تقوای الهی سفارش می کنیم، همه برای اقامه تقوا یار و یاور هم باشیم، همان طور که برای اقامه نماز باید یاور هم باشیم، تقوا هم ثمره نماز و میوه شجره طیبه عبادت و بندگی است، بنابراین برای اقامه تقوا باید یار و یاور یکدیگر باشیم.

وی ادامه داد: وقتی صحبت از تقوا می کنیم باید به سراغ آن هایی برویم که قله های تقوا را فتح کرده اند و حقیقت تقوا را با زندگی، فداکاری، آزادگی و حریت شان برای ما تفسیر کردند، یکی از آن چهره های نورانی اهل تقوا امام عظیم الشان و بنیان گذار انقلاب اسلامی بودند، ایشان تقوا را با همه وجود به ما نشان دادند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: امام خمینی (ره) با خدا عهد و پیمان بسته بود، با دشمنان خدا به ستیزه و جنگ برخاست، کوچک ترین ترس و واهمه ای از دشمنان نداشت، بصیرت و بینایی آن چنان به وجودش روشنایی بخشیده بود که آینده های دور را می دید و به مردم خبر می داد، شکستن کاخ های ظلم و ستم شرق و غرب را پیش بینی کرده بود، برچیده شدن بساط ظلم صهیونیستی را شروع کرد و خوب هم به نتیجه رسید، حمایت از محرومان و مستضعفان عالم وجهه همت ایشان بود، صدور اسلام، معارف قرآنی و حقایق مکتب اهل بیت صمت و طهارت (ع) به همه دنیا مدنظر امام (ره) بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام (ره) فرمود ما انقلابمان یعنی دین، قرآن و مکتب اهل بیت (ع) را به همه جهان صادر می کنیم، مستضعفان عالم مدنظر امام (ره) بودند، نجات مستضعفان هدف ایشان بود و فرمودند تا بانگ لااله الاالله و محمدرسول الله (ص) در جهان طنین نیفکند مبارزه هست و هر جا که مبارزه هست ما هم هستیم.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: سالگرد قیام 15 خرداد و ایام ارتحال امام عظیم الشان را در پیش داریم، همین روزها از استان های غربی کشور دسته های عزاداری به سمت حرم امام راحل حرکت کرده اند که کم کم به استان ما می رسند، دیشب هم گروهی از گیلان به استان ما رسیدند، این نشان می دهد که مردم وفادار به ارزش های الهی و دینی خود هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تاکید کرد: این سروده حافظ چقدر گویا و دلنشین است، گویا حرف ما را درباره امام (ره) بیان می کند، جناب حافظ می فرماید «شنیده ام سخنی خوش که پیر کنعان گفت، فراق یار نه آن می کند که بتوان گفت»، مگر می توان فراق امام (ره) یا فراق حاج قاسم سلیمانی را در قالب کلمات بیان کرد و اینکه فراق این عزیزان چه بر سر ما آورد؟

وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) فرمودند 15 خرداد در عین حالی که مصیبتی بود اما مبارک بود برای ملت که منتهی شد به امر بزرگی و آن استقلال و آزادی ملت بود و امروز مقاومت اسلامی یکی از ثمرات آن است.

آیت الله عابدینی با اشاره به آغاز به کار مجلس، تصریح کرد: رهبر عظیم انقلاب هم راجع به مجلس فرمودند مجلس نقطه امید مردم و نقطه اتکای مجریان و به معنای حقیقی در راس امور خواهد بود.

خطیب نماز جمعه قزوین بیان کرد: دولت قوانین را باید از مجلس بگیرد، مردم امیدشان به مجلس است و مجلس برای رساندن کشور به اهداف والا نقش بسزایی خواهد داشت و از خداوند برای همه نمایندگان مجلس توفیق خدمت صادقانه و مومنانه داریم.

وی گفت: در باب ریاست جمهوری که کاندیداها در حال ثبت نام هستند، باید از حالا چشم و دلمان را با بصیرت و بینایی بسیج کنیم تا یک انسان مومن، قرآنی، اهل بیتی، اهل خدمت و کار، اهل کوشش و کار و خستگی ناپذیر را انتخاب کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: قرار بر این است که دولت های قبل نهال بکارند و دولت جدید آن ها را پرورش دهد. دولت قبل (دولت قبل از آیت الله رییسی) یکی از شجره خبیثه که کاشته بود، میلیاردها تومان بدهکاری بود و این کارها بخشی از گرانی ها را رقم می زد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: دولت رییسی نهال های بسیاری کاشت و اگر این نهال ها به ثمر بنشیند در زندگی مردم بسیار اثر می گذارد؛ حال آن آدم هایی که این همه خسارت به بار آورده اند با حیله و نیرنگ ناکارآمدی را تبلیغ می کنند چرا که می خواهند خودشان را نشان دهند و ان شاءالله خداوند مکرشان را آشکار می کند و باز هم مثل همیشه رسوا خواهند شد.

وی اظهار کرد: امروز شاهدیم شکست و رسوایی در جنگ برای رژیم صهیونیستی پیش آمد، آنها مانور پیروزی دادند و خواستند نشان دهند غزه را شکست دادیم اما همین اخیرا رزمندگان از صهیونیست ها کشته، اسیر و مجروح گرفتند و یک ضربه شکننده بعد از طوفان الاقصی به پیکر ورشکسته صهیونیست ها وارد کردند.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: در عرصه های سیاسی صهیونیست ها شکست خورده اند، به شدت اختلافات هر روز شعله ورتر می شود، نفرت روز افزون جهانی در بین ملت های دنیا علیه آنها ایجاد شده، فشار اقتصادی امانشان را بریده است، انزوای سیاسی و بین المللی پیدا کرده اند و کشورهای بسیاری فلسطین را به رسمیت می شناسند، حمایت جهانی از حکم بازداشت نتانیاهو توسط دیوان کیفری بین المللی در صدد اجراست و این اوضاع آنهاست.

خطیب نماز جمعه قزوین افزود: امیدواریم خداوند به رزمندگان مقاومت هر روز قوت و قدرت بیشتر عنایت کند و به زودی زود شاهد پیروزی، سربلندی، عزت و اقتدار مسلمانان و عزیزانمان در فلسطین باشیم.

وی بیان کرد: الحمدلله از دیشب سهم آب کشاورزی استان قزوین به 15 متر مکعب در ثانیه افزایش پیدا کرده و این هم خبر خوبی برای کشاورزان و باغداران است و از دست اندرکاران تشکر می کنیم و شکرگزار خدای متعال هستیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انسانی مومن و خستگی ناپذیر برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انسانی مومن و خستگی ناپذیر برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم"، کلیک کنید.