پاسخ معاون وزیر برای همگانی شدن واکسن HPV

پاسخ معاون وزیر برای همگانی شدن واکسن HPV

آفتاب نیوز :

معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: در رابطه با لزوم تزریق واکسن HPV باید مطالعه صورت بگیرد و طبق آمار و ارقام واکسن وارد شود.

از بدو تولد تا بزرگسالی تعدادی واکسن به افراد تزریق می شود که برخی ضروری و برخی اختیاری هستند و هرکدام سن و شرایط مختص به خود را دارند. واکسن HPV به عنوان واکسن تاحدودی پیش گیری کننده از سرطان هایی چون سرطان دهانه رحم و سایر بیماری های ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی تزریق می شود و از واکسن های اختیاری است.

حسین فرشیدی، معاون بهداشتی وزارت بهداشت در این باره در جدیدترین اظهارات خود عنوان کرد: ما در کشور یک کمیته داریم، به اسم کمیته کشوری واکسیناسیون که افراد بسیار بزرگی و اساتید دانشگاه در این کمیته هستند؛ همچنین سال ها استاد مرندی رییس این کمیته بودند، در رابطه با برنامه واکسیناسیون من تصمیم نمی گیرم، این کمیته تصمیم می گیرد.

او ادامه داد: در رابطه با لزوم تزریق واکسن HPV باید مطالعه صورت بگیرد و بگویند طبق این آمار و ارقام واکسن وارد کنید.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت تاکید کرد: طبق چیزی که به من اطلاع داده اند، من قاطعانه می گویم که هنوز واکسن HPV برای عموم لازم نیست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاسخ معاون وزیر برای همگانی شدن واکسن HPV" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاسخ معاون وزیر برای همگانی شدن واکسن HPV"، کلیک کنید.