بیداری در مقیاس جهانی – آیت البرز

بیداری در مقیاس جهانی - آیت البرز

صهیونیست ها می خواستند با بهره برداری از هولوکاست، همچون دهه های گذشته خدعه ای را برای همراهی و همدلی افکار عمومی به ویژه ملت های غربی فراهم کرده و مجوزی را برای تداوم جنایات شان داشته باشند اما خیزش جهانی دانشجویان این فرصت را از آنان سلب کرده و صراحتا نشان داد که تلاش های انقلاب اسلامی در نشان دادن وجهه وحشیانه صهیونیست ها و ملت مظلوم فلسطین به بار نشسته است وانقلابی عظیم علیه صهیونیست ها درحال وقوع است؛ تحولی که خشونت گارد ریاست جمهوری آمریکا نیز نتوانست این موج را سرکوب کندودنیا شاهد تداوم جبهه مقاومت تا قلب آمریکا است.

به گزارش آیت البرز، متنی که می خوانید گزارش تحلیلی «جام جم» از محورهای نامه رهبر معظم انقلاب به دانشجویان حامی فلسطین است:

تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، کشتار مردم فلسطین و عدم اجازه برای ارسال کمک های انسان دوستانه موجب شد تا سیل اعتراضات در تمامی کشورهای جهان دامنه دار و جنایات ضدبشری صهیونیست ها علیه ملت مظلوم فلسطین به تیتر نخست رسانه های جهانی تبدیل شده و ملت های آزاده اقصی نقاط جهان به دادخواهی علیه کودک کشی رژیم جعلی اسراییل به پا خیزند.

دانشجویان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و این قیام گسترده با وجود سرکوب شدید نیروهای پلیس، مرزهای جغرافیایی را درنوردید و پرچم فلسطین دردانشگاه های مختلف به اهتزاز در آمد و دانشجویان دانشگاه های سراسر دنیا، داد آزادی ملت فلسطین از یوغ صهیونیست ها را سردادند تا این که تظاهرات گسترده دانشجویان آمریکایی علیه تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه -که از دانشگاه کلمبیا در نیویورک آغاز شد – جان تازه ای به این مبارزات داده و معادلات را عوض کرد زیرا در مدت کوتاهی به دانشگاه های دیگر آمریکا وکشورهای اروپایی رسیدوموج این اعتراضات، تغییراتی رادرتصمیمات سیاستمداران ایجادو نگاه عمومی به اشغالگران فلسطین را تا حدی دگرگون کرد به نحوی که شاهد بودیم برخی کشورهای اروپایی، اقدام به رسمیت دادن به کشور مستقل فلسطین کردند و دادگاه لاهه نیز بر جنایتکار بودن نتانیاهو صحه گذاشت و موجب خشم جنگ افروزان از این رای شد.

همه این تحولات در حالی صورت گرفت که صهیونیست ها می خواستند با بهره برداری از هولوکاست، همچون دهه های گذشته خدعه ای را برای همراهی و همدلی افکار عمومی به ویژه ملت های غربی فراهم کرده و مجوزی را برای تداوم جنایات شان داشته باشند اما خیزش جهانی دانشجویان این فرصت را از آنان سلب کرده و صراحتا نشان داد که تلاش های انقلاب اسلامی در نشان دادن وجهه وحشیانه صهیونیست ها و ملت مظلوم فلسطین به بار نشسته است وانقلابی عظیم علیه صهیونیست ها درحال وقوع است؛ تحولی که خشونت گارد ریاست جمهوری آمریکا نیز نتوانست این موج را سرکوب کندودنیا شاهد تداوم جبهه مقاومت تا قلب آمریکا است.

رهبر معظم انقلاب درهمین رابطه نامه مهمی راخطاب به دانشجویان حامی فلسطین آمریکایی منتشر وضمن تمجیداز آنها فرموده اند: این نامه را به جوانانی می نویسم که وجدان بیدارشان آنها را به دفاع از کودکان و زنان مظلوم غزه برانگیخته است. جوانان عزیز دانشجو در ایالات متحده آمریکا! این، پیام همدلی و همبستگی ما با شما است. شما اکنون در طرف درست تاریخ ــ که در حال ورق خوردن است ــ ایستاده اید.  انتشار این نامه بازتاب گسترده ای در رسانه های مختلف منطقه ای و جهان داشت و کاربران انگلیسی زبان در شبکه های اجتماعی با انتشار بخش هایی از نامه مهم رهبر انقلاب به بیان نظرات خود در این خصوص پرداخته و از آن استقبال کردند. البته واکنش ها از سطح عمومی فراتر رفته و برخی شخصیت ها و سیاستمداران آمریکایی نیز واکنش منفی به این نامه نشان داده اند که رهبر انقلاب به درستی دست روی این نقطه گذاشته اند زیرا باعث شده است تا آنها دوباره به نقد مواضع رهبری و حمایت دانشجویان از این سخنان بحق بپردازند.وبگاه شبکه خبری فاکس نیوز نخستین رسانه آمریکایی بود که با انتشار این خبر، بخش هایی از آن را بازتاب داده و نوشته است: «رهبر عالی قدر انقلاب اسلامی ایران آیت الله سید علی خامنه ای از دانشجویانی که علیه جنگ حماس-اسراییل اعتراض کرده اند، تمجید کرده و آنها را بابت ایستادن «در سمت درست تاریخ» تحسین کرده است.»
   
آمریکا؛ شریک جرم صهیونیست ها

رهبر انقلاب در این نامه برای چندمین بار متذکر شدند که جنایات صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی با چراغ سبز آمریکاست. منابع و گزارش های موجود، موید این حمایت بی قید و شرط است؛ تداوم حمایت های راهبردی از رژیم صهیونیستی در عین تلاش برای مدیریت رویکردهای آن، تقریبا در تمام دولت های آمریکا وجود داشته است به نحوی که روابط دوجانبه آمریکا و رژیم صهیونیستی وابسته به تحولات نیست و کمتر دچار نوسان شده است و این اتحاد راهبردی با به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی به عنوان اولین دولت آغاز و تا امروز ادامه دارد تا جایی که بایدن صراحتا اعلام کرد: «اگر اسراییل وجود نداشت برای تشکیل آن اقدام می کردیم.» از نگاه ناظران، نفوذ و حضور فعال یهودی ها همچون لابی قدرتمند «آیپک» در ساختار قانون گذاری و تصمیم سازی ها در آمریکا باعث این حمایت دایمی و بی چون وچرای واشنگتن از رژیم صهیونیستی شده است. از طرف دیگر، از منظر دولتمردان آمریکایی، این رژیم از نقش حیاتی برای تامین منافع آمریکا برخوردار است و در سیاست خارجی آمریکا به عنوان متحدی قابل اعتماد عمل می کند. این حمایت ها تا جایی تداوم یافته است که صهیونیست ها به مدد آن به بزرگ ترین جنایتکاران تاریخ تبدیل شده اند و هیچ نهاد حقوق بشری مانع جنایات آنها نمی شود. موضوع حایز اهمیتی که در این نامه مهم به آن اشاره شده تحریف جای شهید و جلاد است؛ به گواه تاریخ بیش از 70 سال از جنایات صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی می گذرد و رسانه های جهانی با سانسوری هدفمند مانع افشای جنایاتی متعدد علیه این ملت مظلوم و مقتدر در کشتار «دیریاسین»، جنایت «کفرقاسم»، جنایات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی، قتل عام در مسجد ابراهیمی (ع) الخلیل و جنگ های متعددی که بین آنها و صهیونیست ها در گرفته ، شده اند و این همسویی رسانه های صهیونیستی با متجاوزان تا جایی تداوم یافته که صاحبان اصلی سرزمین زیتون که از امنیت و حقوق واقعی خود دفاع می کنند تروریست نام گرفته اند اما حوادث پس از طوفان الاقصی و اخبار و تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی، با افشای واقعیت های موجود، نقاب از چهره کریه اسراییل جنایتکار و همدست آن آمریکا انداخت و ان شاءالله این مقاومت و حمایت تا پیروزی ملت فلسطین بر صهیونیست ها و نابودی این غده سرطانی ادامه می یابد. 

ایستادگی شما را ارج می نهم

متن نامه حضرت آیت الله خامنه ای به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
این نامه را به جوانانی می نویسم که وجدان بیدارشان آنها را به دفاع از کودکان و زنان مظلوم غزه برانگیخته است.جوانان عزیز دانشجو در ایالات متحده آمریکا! این، پیام همدلی و همبستگی ما با شماست. شما اکنون در طرف درست تاریخ ــ که در حال ورق خوردن است ــ ایستاده اید.شما اکنون بخشی از جبهه مقاومت را تشکیل داده اید، و در زیر فشار بی رحمانه دولت تان ــ که آشکارا از رژیم غاصب و بی رحم صهیونیست دفاع می کند ــ مبارزه ای شرافتمندانه را آغاز کرده اید.جبهه بزرگ مقاومت در نقطه ای دور، با همین ادراک و احساسات امروز شما، سال هاست مبارزه می کند. هدف این مبارزه، توقف ظلم آشکاری است که یک شبکه تروریست و بی رحم به نام «صهیونیست ها»، از سال ها پیش بر ملت فلسطین وارد ساخته و پس از تصرف کشورشان، آنها را زیر سخت ترین فشارها و شکنجه ها گذاشته است. نسل کشی امروز رژیم آپارتاید صهیونیست، ادامه رفتار به شدت ظالمانه در ده ها سال گذشته است.
فلسطین یک سرزمین مستقل است با ملتی متشکل از مسلمان و مسیحی و یهودی، و با سابقه تاریخی طولانی. سرمایه داران شبکه صهیونیستی پس از جنگ جهانی، با کمک دولت انگلیس، چند هزار تروریست را به تدریج وارد این سرزمین کردند؛ به شهرها و روستاهای آن هجوم بردند؛ ده ها هزار نفر را کشتند یا به کشورهای همسایه راندند؛ خانه ها و بازارها و مزرعه ها را از دست آنان بیرون کشیدند، و در سرزمین غصب شده فلسطین، دولتی به نام اسراییل تشکیل دادند.بزرگ ترین حامی این رژیم غاصب، پس از نخستین کمک های انگلیسی، دولت ایالات متحده آمریکاست که پشتیبانی های سیاسی و اقتصادی و تسلیحاتی از آن رژیم را یکسره ادامه داده و حتی با بی احتیاطی غیرقابل بخشش، راه برای تولید سلاح هسته ای را به روی او گشوده و به او در این راه کمک کرده است.رژیم صهیونیست از روز اول، سیاست «مشت آهنین» را در برابر مردم بی دفاع فلسطین به کارگرفت و بی اعتنا به همه ارزش های وجدانی و انسانی و دینی، روزبه روز بر بی رحمی و ترور و سرکوبگری افزود.دولت آمریکا و شرکایش، حتی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند. امروز هم برخی اظهارات دولت ایالات متحده در قبال جنایت هولناک غزه بیش از آنچه واقعی باشد ریاکارانه است.«جبهه مقاومت» از دل این فضای تاریک و یاس آلود سر برآورد و تشکیل دولت «جمهوری اسلامی» در ایران، آن را گسترش و توانایی داد.سردمداران صهیونیسم بین المللی که بیشترین بنگاه های رسانه ای در آمریکا و اروپا متعلق به آنها یا زیر نفوذ پول و رشوه آنهاست، این مقاومت انسانی و شجاعانه را تروریسم معرفی کردند! آیا ملتی که در سرزمین متعلق به خود در برابر جنایت های اشغالگران صهیونیست از خود دفاع می کند، تروریست است؟ و آیا کمک انسانی به این ملت و تقویت بازوان او کمک به تروریسم به شمار می رود؟سردمداران سلطه قهرآمیز جهانی، حتی به مفاهیم بشری هم رحم نمی کنند. رژیم تروریست و بی رحم اسراییل را دفاع کننده از خود وانمود می کنند، و مقاومت فلسطین را که از آزادی و امنیت و حق تعیین سرنوشت خود دفاع می کند، «تروریست» می نامند!من می خواهم به شما اطمینان دهم که امروز وضعیت در حال تغییر است. سرنوشت دیگری در انتظار منطقه حساس غرب آسیاست. بسیاری از وجدان ها در مقیاس جهانی بیدار شده و حقیقت در حال آشکارشدن است. جبهه مقاومت هم نیرومند شده و نیرومندتر خواهد شد. تاریخ هم در حال ورق خوردن است.به جز شما دانشجویان ده ها دانشگاه در ایالات متحده، در کشورهای دیگر هم دانشگاه ها و مردم به پا خاسته اند. همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان حادثه مهم و اثرگذاری است. این می تواند در قبال شدت عمل پلیسی دولت و فشارهایی که بر شما وارد می کنند، تا اندازه ای آرامش بخش باشد. من نیز با شما جوانان احساس همدردی می کنم و ایستادگی شما را ارج می نهم.درس قرآن به ما مسلمانان و به همه مردم جهان، ایستادگی در راه حق است: فَاستَقِم کَما اُمِرت؛ و درس قرآن درباره ارتباطات بشری این است: نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید: لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون. جبهه مقاومت با فراگیری و عمل به این دستورها و صدها نظایر آن به پیش می رود و به پیروزی خواهد رسید؛ به اذن الله .
توصیه می کنم با قرآن آشنا شوید.

سیدعلی خامنه ای
1403.3.5 

پایان خبر آیت البرز

بیداری در مقیاس جهانی – آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیداری در مقیاس جهانی – آیت البرز" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیداری در مقیاس جهانی – آیت البرز"، کلیک کنید.