آژیر قرمز در خوزستان به صدا درآمد

آژیر قرمز در خوزستان به صدا درآمد

به گزارش آیت البرز، سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج در آب های شمال و جنوب کشور هشدار داد.
فرارو در خبری نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا خبر داد.

افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده 28نات و بیشتر، افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین 1.5 تا 2 متر در مناطق ساحلی و بیش از 2 متر در مناطق دور از ساحل با تاکید بر استان های مازندران و گلستان پیش بینی می شود.

زمان هشدار از روز شنبه (12 خرداد) آغاز می شود و در روز دوشنبه (14 خرداد) به پایان می رسد. مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های گیلان، مازندران و گلستان طی روز یکشنبه (13 خرداد) و مناطق مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای گیلان، مازندران، گلستان در دریای خزر طی روز دوشنبه (14 خرداد) تحت تاثیر قرار می گیرند.

بر اثر این مخاطرات، خطر غرق شدن شناگران و آسیب به قایق های سبک و تفریحی، آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال آسیب به شناورهای سبک، احتمال اختلال در فعالیت های بندری و اختلال در تردد شناورها و فعالیت های فراساحلی وجود دارد.

سازمان هواشناسی به منظور جلوگیری از آسیب های احتمالی، منع شنا و فعالیت های تفریحی، اعمال محدودیت در تردد قایق ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در فعالیت های دریایی در مناطق فراساحل، در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت در حوزه های مختلف را توصیه می کند.

براساس هشدار سازمان هواشناسی، افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده 28نات و بیشتر، افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین 1.5 تا 2 متر در مناطق ساحلی و بیش از 2 متر در مناطق دور از ساحل آب های جنوب کشور پیش بینی می شود. مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان و بوشهر در خلیج فارس طی روز شنبه، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان و بوشهر در خلیج فارس و نواحی ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان در شرق خلیج فارس طی روز یکشنبه و مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان و بوشهر در خلیج فارس طی روز دوشنبه تحت تاثیر قرار می گیرند.

بر اثر این مخاطرات خطر غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی، اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک، قایق های صیادی و نیمه سنگین و سنگین و اختلال در فعالیت سکوهای نفتی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی منع شنا، منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی را توصیه می کند.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

233217

آژیر قرمز در خوزستان به صدا درآمد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آژیر قرمز در خوزستان به صدا درآمد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آژیر قرمز در خوزستان به صدا درآمد"، کلیک کنید.