ارتش رژیم صهیونیستی مدعی تسلط بر محور فیلادلفیا شد

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی تسلط بر محور فیلادلفیا شد

به گزارش آیت البرز به نقل از آیت البرز، «دنیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در این باره مدعی شد: ارتش اسراییل تسلط کامل محور فیلادلفیا را به دست گرفته است.

طبق گزارش شبکه الجزیره، وی گفت: نیروهای ما در یک محیط پیچیده در حال فعالیت هستند و ما هزینه های زیادی متحمل می شویم.

هاگاری در ادامه مدعی کشف چند تونل متعلق به جنبش حماس در محور فیلادلفیا شد و افزود: حماس زیرساخت های نظامی را در محور فیلادلفیا ایجاد کرده است. ما اطلاعاتی را درباره تونل ها به مصری ها منتقل خواهیم کرد، اما نمی توانیم با یقین بگوییم تمام تونل هایی که کشف کردیم به مصر می رسند.

در همین راستا، شبکه خبری «القاهره» به نقل از یک مقام بلند پایه مصری گزارش داد: آنچه رسانه های اسراییلی درباره وجود تونل در مرز مصر با غزه منتشر کرده اند، صحت ندارد.

این مقام مصری گفت: دروغ هایی که تل آویو ترویج می کند، بیانگر بزرگی بحران کابینه اسراییل است.

وی ادامه داد: تلاش های اسراییل برای دروغ پردازی همچنان ادامه دارد و هدف از آن سرپوش گذاشتن بر شکست نظامی آن است.

پیشتر منابع مطلع مصری از ارسال پیامی توسط دولت قاهره برای کابینه رژیم صهیونیستی و اعتراض به یورش ارتش این رژیم به گذرگاه رفح و محور فیلادلفیا پرده برداشته بودند.

همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب نوار غزه، نگرانی های مصر نسبت به شکل گیری یک موج کوچ اجباری به داخل خاک این کشور تشدید شده است.

مصر بارها به رژیم صهیونیستی نسبت به پیامدها و خطرات حمله زمینی به رفح هشدار داده است.

رژیم اشغالگر پس از آنکه سه شنبه 18 اردیبهشت گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل کشی، قحطی و محاصره فلسطینی ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه را که کمک ها از طریق آن وارد این باریکه می شد، بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی به ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت را به همراه دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی با ادعای از بین بردن تیپ های حماس حمله زمینی در رفح را آغاز کرد، اما امروز علی رغم گذشت بیش از 20 روز از ورود به این منطقه در جنوبی ترین نقطه نوار غزه، راه به جایی نبرده و تنها دستاورد آن، تلفات سنگین در نتیجه عملیات های مقاومت و کشته شدن چند اسیر صهیونیست در نتیجه حملات هوایی به رفح بوده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتش رژیم صهیونیستی مدعی تسلط بر محور فیلادلفیا شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتش رژیم صهیونیستی مدعی تسلط بر محور فیلادلفیا شد"، کلیک کنید.