اجرای پروژه «پسماند صفر تا کارآفرینی» در مدارس سما

اجرای پروژه «پسماند صفر تا کارآفرینی» در مدارس سما

پروژه «پسماند صفر تا کارآفرینی» توسط دانش آموزان دبیرستان دخترانه سما اجرا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز؛ دانش آموزان دبیرستان دخترانه سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه با جمع آوری و تفکیک زباله های کاغذی و پلاستیکی، مجری مدیریت پسماند در مدرسه خود شدند تا بخشی از وظیفه اجتماعی شان در مقابل معضلات زیست محیطی را به انجام برسانند.

مدیرکل امور مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی مراغه در مراسم تجلیل از دانش آموزان این مدرسه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت از دانش آموزان به عنوان سفیران ترویج مسایل زیست محیطی یاد کرد و افزود: داشتن زمین سبز، هوای پاک و زندگی سالم حق شماست و حفظ و پاکیزه نگه داشتن آن نیز تکلیف است.

اجرای پروژه «پسماند صفر تا کارآفرینی» در مدرسه سمای مراغه

کوروش نریمانی بیان کرد: تربیت دانش آموزان در کنار تعلیم جزء وظایف اصلی نظام آموزشی در مدارس بوده و مدیران مدارس سمای مراغه همواره در فرهنگ سازی و پیشبرد اهداف زیست محیطی پیشرو بوده و اجرای چنین پروژه هایی در مدرسه موجب ایجاد الگوی ذهنی در آینده سازان مملکت است.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان مراغه هم ضمن قدردانی از پرسنل مدرسه در شکل دهی فرهنگ «زمین پاک» بین دانش آموزان، پاکسازی منابع حیاتی، جلوگیری از فرسایش خاک و آلودگی آب را جزء ضروریات جامعه امروزی خواند.

اجرای پروژه «پسماند صفر تا کارآفرینی» در مدرسه سمای مراغه

غلامرضا زارع یادآور شد: تولید انرژی از پسماند ازجمله موضوعات مورد توجه جوامع جهانی است و مراکز آموزشی و پژوهشی باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

در پایان از دانش آموزانی که در این پروژه مشارکت داشتند، تجلیل شد.

اجرای پروژه «پسماند صفر تا کارآفرینی» در مدارس سما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای پروژه «پسماند صفر تا کارآفرینی» در مدارس سما" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای پروژه «پسماند صفر تا کارآفرینی» در مدارس سما"، کلیک کنید.