پایش حریم پایتخت با تصاویر ماهواره ای/ ثبت 17 هزار تخلف ساخت و ساز در حریم تهران

پایش حریم پایتخت با تصاویر ماهواره ای/ ثبت 17 هزار تخلف ساخت و ساز در حریم تهران

مدیرکل حریم شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت کنترل حریم پایتخت توضیحاتی ارایه کرد و گفت: پایش حریم پایتخت با تصاویر ماهواره ای صورت می گیرد که با این رصد نقاط تغییر کرده در حریم پایتخت، در اسرع وقت شناسایی می شود.

علی اکبر فسایی در گفت وگو با آیت البرز، در مورد وضعیت حریم پایتخت، افزود: در طرح جامع، تکمیل طرح راهبردی حریم پایتخت تکلیف شده و در سال 1396 این طرح راهبردی توسط شورای عالی شهرسازی تصویب و ابلاغ شد.

حریم پایتخت 5917 کیلومتر مربع است

حریم پایتخت از جنوب و شمال تهران کجاست؟

مدیرکل حریم شهرداری تهران با بیان اینکه بنا به دلایل مختلف استاندار وقت از ابلاغ طرح حریم خودداری می کند، تصریح کرد: اواخر سال گذشته با رایزنی که با استاندار فعلی انجام شد، طرح جامع راهبردی حریم پایتخت ابلاغ شد و با ابلاغ این طرح، حریم پایتخت مشخص شد که حریم 5917 کیلومتر مربع است که چیزی حدود 9 برابر محدوده شهری تهران می شود و به عبارتی دیگر در محدوده جنوب از پایین فرودگاه امام خمینی (ره) تا حریم شهرستان دماوند در شمال تهران جزو محدوده حریم پایتخت محسوب می شود.

تهران نباید از مرز تقسیمات کشوری خارج شود

وی اضافه کرد: براساس قانون تقسیمات کشوری، حریم شهرها با توجه به قانون تعاریف، نباید از مرز تقسیمات کشوری عدول کند، یعنی به عبارت دیگر شهر تهران نباید از مرز تقسیمات کشوری خارج شود ولی استاندار با توجه به اختیارات قانونی که داشته این طرح را ابلاغ کرده است.

بخش عمده ای از صیانت و پایش حریم تهران بر اساس بازدید میدانی بوده است

فسایی درباره روش های صیانت از حریم تهران با بیان اینکه تاکنون بخش عمده ای از  صیانت و پایش حریم تهران به صورت فیزیکی و بر اساس بازدید میدانی بوده است، اظهار کرد: در مرحله انعقاد دو قرارداد با یکی از دانشگاه های معتبر و همچنین سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در حوزه استفاده از تصاویر ماهواره ای و نظارت هوشمند هستیم.

با رصد ماهواره ای نقاط تغییر کرده در حریم پایتخت در اسرع وقت شناسایی می شود 

نظارت هوشمند نیروهای شهربان و حریم بان

وی با تاکید بر اینکه سازمان جغرافیایی سامانه ای دارد که با توجه به رصد ماهواره ای هر دو هفته یکبار تصاویر خود را به روزرسانی می کند، تصریح کرد: با استفاده از این تصاویر می توان نقاطی که در حریم تهران تغییر کرده و افراد اقدام به ساخت وساز کرده اند را در اسرع وقت شناسایی کرد و همین مساله سبب می شود که نظارت نیروهای شهربان و حریم بان به صورت هوشمند باشد و ناظر شهرداری با اطلاع و آگاهی بیشتر به محل تخلف برود.

بیش از 17 هزار مورد تخریب و جلوگیری از ساخت وساز در حریم تهران

مدیرکل حریم شهرداری تهران ادامه داد: در مورد آمار ساخت وسازهای غیرمجاز در حریم پایتخت در این دوره مدیریت شهری بیش از 17 هزار مورد تخریب و جلوگیری از ساخت وساز در حریم داشتیم که 1.5 برابر بیشتر از ساخت وسازهای غیرمجاز و تخریب در 10 سال گذشته بوده است.

رشد بیش از 1000 درصدی اعتبارات حریم در دوره مدیریت شهری ششم

به گفته وی، از ابتدای این دوره مدیریت شهری تاکنون اعتبارات حریم بیش از 1000 درصد رشد داشته است، به عبارتی دیگر بودجه اداره کل حریم 30 میلیارد تومان بود؛ اما حالا به 400 میلیارد تومان ارتقاء یافته که به ما کمک می کند نسبت به ارتقاء خدمت رسانی به شهروندان اقدام کنیم.

پایان خبر آیت البرز

پایش حریم پایتخت با تصاویر ماهواره ای/ ثبت 17 هزار تخلف ساخت و ساز در حریم تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایش حریم پایتخت با تصاویر ماهواره ای/ ثبت 17 هزار تخلف ساخت و ساز در حریم تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایش حریم پایتخت با تصاویر ماهواره ای/ ثبت 17 هزار تخلف ساخت و ساز در حریم تهران"، کلیک کنید.