فراخوان ترکیه برای انزوای دیپلماتیک و حقوقی اسراییل/ کشورهای بیشتری مشارکت کنند

فراخوان ترکیه برای انزوای دیپلماتیک و حقوقی اسراییل/ کشورهای بیشتری مشارکت کنند

به گزارش آیت البرز “هاکان فیدان” وزیر امور خارجه ترکیا گفت که آنکارا امیدوار است شمار کشورهایی که از پرونده تشکیل شده علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری(دادگاه لاهه) به دلیل جنایات جنگی آن در غزه حمایت می کنند، افزایش بیابد.

به نقل از آیت البرز آفریقای جنوبی در 29 دسامبر 2023، در پرونده ای در دادگاه لاهه از رژیم صهیونیستی به اتهام نقض کنوانسیون نسل کشی شکایت کرد. این دادگاه در 26 ژانویه 2024 طی حکمی اولیه به رژیم صهیونیستی دستور داد که اقداماتی در راستای جلوگیری از اعمال مرتبط با نسل کشی در این جنگ انجام دهد و تحویل کمک های انسانی به نوار غزه را تضمین کند. با این حال، دادگاه لاهه حکمی درباره آتش.بس فوری در غزه صادر نکرد. آفریقای جنوبی در اوایل مارس در لاهه خواستار اقدامات اضافی علیه رژیم اشغالگر قدس در رابطه با گرسنگی و قحطی گسترده در میان فلسطینیان محاصره شده در نوار غزه شد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که فیدان در کنفرانسی مشترک با همتای ونزویلایی خود در این باره گفت: پس از ترکیه، تعدادی از کشورها تصمیم گرفته اند در پرونده آفریقای جنوبی علیه اسراییل مشارکت کنند. ما امیدواریم تعداد این کشورها افزایش بیابد. انزوای دیپلماتیک و حقوقی اسراییل به شدت ضرورت دارد.

پس از عملیات “طوفان الاقصی” توسط گروه حماس علیه رژیم صهیونیستی در 7 اکتبر، این رژیم حملات متقابلی را علیه این گروه جنبش مقاومت فلسطین در شهر غزه و با هوف “نابودی حماس” انجام داد. بر اثر حملات کورکورانه رژیم صهیونیستی علیه غزه که غیرنظامیان بیشترین قربانیان آن بوده اند، بیش از 35 هزار نفر کشته شده اند.

آوارگی 85 درصد جمعیت غزه در شرایطی که این شهر در محاصره انسانی قرار دارد و 60 درصد زیرساخت های مهم آن بر اثر حملات رژیم صهیونیستی از بین رفته است، نگرانی ها درباره بروز فجایع انسانی، از جمله قحطی و گرسنگی گسترده و شیوع بیماری های واگیردار را افزایش داده است.

دادگاه لاهه روز گذشته اعلام کرد که حکم آن در ارتباط با حمله رژین صهیونیستی بهوشهر رفح در جنوب غربی غزه که بیش از یک میلیون کفر از آوارگان غزه به آن پناه برده اند، امروز(جمعه) صادر می شود.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فراخوان ترکیه برای انزوای دیپلماتیک و حقوقی اسراییل/ کشورهای بیشتری مشارکت کنند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فراخوان ترکیه برای انزوای دیپلماتیک و حقوقی اسراییل/ کشورهای بیشتری مشارکت کنند"، کلیک کنید.