ترکیه: انزوای دیپلماتیک اسراییل امری ضروری است

ترکیه: انزوای دیپلماتیک اسراییل امری ضروری است

وزیر امور خارجه ترکیه ابراز امیدواری کرد که کشورهای بیشتری در پرونده شکایت علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری مشارکت کنند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، «هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه می گوید که آنکارا امیدوار است شمار کشورهایی که از پرونده تشکیل شده علیه رژیم صهیونیستی در دیوان دادگستری بین المللی (دادگاه لاهه) به دلیل جنایات جنگی این رژیم در غزه حمایت می کنند، افزایش یابد.

آفریقای جنوبی در 29 دسامبر 2023، در پرونده ای در دادگاه لاهه از رژیم صهیونیستی به اتهام نقض کنوانسیون نسل کشی شکایت کرد. این دادگاه در 26 ژانویه 2024 طی حکمی اولیه به رژیم صهیونیستی دستور داد که اقداماتی در راستای جلوگیری از اعمال مرتبط با نسل کشی در این جنگ انجام دهد و تحویل کمک های انسانی به نوار غزه را تضمین کند.

با این حال، دادگاه لاهه حکمی درباره آتش بس فوری در غزه صادر نکرد. آفریقای جنوبی در اوایل مارس در لاهه خواستار اقدامات اضافی علیه رژیم اشغالگر قدس در رابطه با گرسنگی و قحطی گسترده در میان فلسطینیان محاصره شده در نوار غزه شد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که فیدان در کنفرانسی مشترک با همتای ونزویلایی خود در این باره گفت: پس از ترکیه، تعدادی از کشورها تصمیم گرفته اند در پرونده آفریقای جنوبی علیه اسراییل مشارکت کنند. ما امیدواریم تعداد این کشورها افزایش یابد. انزوای دیپلماتیک و حقوقی اسراییل به شدت ضرورت دارد.

اظهارات فیدان در حالی بیان شد که دادگاه لاهه قرار است امروز جمعه حکم خود را در ارتباط با حمله رژیم صهیونیستی به رفح صادر کند.

آنگونه که از برآوردهای رسانه های صهیونیستی برمی آید، در رابطه با حکم لاهه، دو سناریو احتمالی وجود دارد : دستور توقف عملیات در رفح یا دستور کلی توقف جنگ در غزه.

دستور توقف جنگ خطرناک ترین سناریویی است که اسراییل از اولین جلسه لاهه در ژانویه گذشته نگران وقوع آن بوده است و ادامه ماموریت رژیم صهیونیستی در غزه را دشوار می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیه: انزوای دیپلماتیک اسراییل امری ضروری است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیه: انزوای دیپلماتیک اسراییل امری ضروری است"، کلیک کنید.