افشای آموزش نیروهای اوکراینی توسط ارتش فرانسه

پایگاه خبری فرانسوی «مدیاپارت» افشا کرد که ارتش فرانسه در حال آموزش نیروهای اوکراین و آماده سازی آن ها برای جنگ با روسیه بوده است.

به گزارش آیت البرز، همزمان با پیشروی نیروهای روسیه در میدان نبرد، ارتش اوکراین به دلیل کمبود نیرو و تجهیزات با ضعف شدیدی مواجه شده است. تقریبا اواخر ماه فوریه بود که «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه مسیله جنجال برانگیز اعزام نیروهای ناتو به اوکراین را مطرح کرد؛ پیشنهادی که حساسیت کشورها را نسبت به این موضوع برانگیخت و موجب شده رسانه ها همچنان فعالیت و دخالت ارتش فرانسه در جنگ اوکراین را زیر ذره بین قرار دهند.

پایگاه خبری فرانسوی «مدیاپارت» در گزارشی می نویسد: «سربازان اوکراینی که برخی از آنها ظاهر و نمادهای نازی ها را به همراه داشته اند، ظاهرا در اواخر سال 2023 جهت شرکت در یک برنامه آموزشی توسط ارتش فرانسه در این کشور حضور داشتند.»

این رسانه تحقیقی هم چنین می نویسد: «علاوه بر نیروهای اوکراینی، گروهی از فرانسوی ها نیز در این آموزش ها حضور داشتند.»

این رسانه تصاویری را منتشر کرده که در آن سربازان اوکراینی از «نمادهای نازی» استفاده کرده اند.

افشای آموزش نیروهای اوکراینی توسط ارتش فرانسه
سربازان اوکراینی در فرانسه

«مدیاپارت» از وزارت دفاع فرانسه سوالاتی را در این خصوص مطرح نموده اما این وزارتخانه پاسخی ارایه نداده است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که مدیر اداره اروپایی وزارت خارجه روسیه گفت حضور فرانسه در درگیری اوکراین به صورت رسمی، پاریس را به طرف درگیری تبدیل می کند و خطر افزایش درگیری بین قدرت های اتمی را افزایش می دهد.

علاوه بر این مسیله، پیشتر گزارش شد که ده ها فرانسوی در حال حاضر در کنار ارتش «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین در این کشور هستند و علیه نیروهای روسی می جنگند. برخی از آنها ماه هاست در اوکراین حضور دارند. این سربازان داوطلب یگان بین المللی فرانسه توسط «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه «مزدور» به شمار می روند.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افشای آموزش نیروهای اوکراینی توسط ارتش فرانسه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افشای آموزش نیروهای اوکراینی توسط ارتش فرانسه"، کلیک کنید.