عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند/ عکس

به گزارش خبرگزاری آیت البرز، بیش از 300 میلیون سال پیش، انواع عنکبوتیان به جنگل های زغال سنگ کربنیفر آمریکای شمالی و اروپا مهاجرت کرده بودند؛ این عنکبوت ها شامل آنهایی هستند که ما می شناسیم، مانند عنکبوت های دروگران و عقرب ها و همچنین حیوانات عجیب و غریبی که اکنون در مناطق گرمتر مانند عنکبوت های شلاقی و عقرب های شلاقی وجود دارند.

اما عنکبوتیان عجیب و غریب نیز در این زیستگاه ها وجود داشتند که متعلق به گروه هایی هستند که اکنون منقرض شده اند. حتی در میان این گونه های عجیب و غریب که اکنون در اثر زمان گم شده اند، یکی ممکن است به خاطر پاهای زره پوشش متمایز باشد.

عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند/ عکس

مخلوق باستانی اخیراً مقاله جدیدی در مجله دیرینه شناسی منتشر کرده اند. این مقاله توسط پل سلدن از دانشگاه کانزاس و موزه تاریخ طبیعی لندن و جیسون دانلوپ از موزه فور Naturkunde برلین نوشته شده است.

سلدن، نویسنده اصلی این مقاله گفت: «Douglassarachne acanthopoda از محله معروف Mazon Creek در ایلینوی می آید و حدود 308 میلیون سال قدمت دارد. این عنکبوتی جمع و جور دارای طول بدنی در حدود 1.5 سانتی متر بود و با پاهای بسیار قوی و خاردار آن شناخته می شود؛ به طوری که شبیه هیچ عنکبوتی دیگر شناخته شده، زنده یا منقرض شده نیست.

دانلوپ، یکی از نویسندگان این کتاب، گفت:«عنکبوت ها گروه نسبتاً کمیابی بودند که در آن زمان فقط از دودمان بدوی شناخته می شدند و آنها این اکوسیستم ها را با عنکبوت های مختلف که مدت هاست از بین رفته اند به اشتراک گذاشتند. Douglassarachne acanthopoda نمونه ای بسیار چشمگیر از یکی از این اشکال منقرض شده است.

عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند/ عکس

این امر باعث شد تا دو دانشمند به این نتیجه برسند که Douglassarachne acanthopoda، به هیچ یک از راسته های عنکبوتی شناخته شده تعلق ندارد.

سلدن می گوید: «متاسفانه جزییاتی مانند قسمت های دهان دیده نمی شوند، که این امر تعیین دقیق اینکه کدام گروه از عنکبوتیان نزدیک ترین خویشاوندان آن هستند را دشوار می کند. این موجود باستانی می تواند به گروه وسیع تری تعلق داشته باشد که شامل عنکبوت های شلاقی و عقرب های شلاقی می شود. این عنکبوتیان خاردار هر چه که باشند، به نظر می رسد از زمانی می آیند که عنکبوتیان در حال آزمایش طیف وسیعی از طرح های بدنی مختلف بودند. برخی از این ها بعداً منقرض شدند، شاید در طی به اصطلاح «فروپاشی جنگل های بارانی کربنیفر»، زمانی اندک پس از عصر مازون کریک که جنگل های زغال سنگ شروع به تکه تکه شدن و از بین رفتن کردند.»

منبع: scitechdaily

227227

عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عنکبوت های باستانی ظاهری عجیب و ترسناک داشتند/ عکس"، کلیک کنید.