قیمت دلار 5 هزار تومان ریخت/ نرخ دلار به چه قیمتی رسید؟

قیمت دلار 5 هزار تومان ریخت/ نرخ دلار به چه قیمتی رسید؟

به گزارش خبرگزاری آیت البرز، یک شنبه هفته جاری، بالگرد حامل سید آیت الله ابراهیم رییسی و هییتی از همراهان او از جمله وزیر امور خارجه، امام جمعه و استاندار آذربایجان شرقی و پنج تن دیگر، دچار سانحه شده و به دنبال این سانحه، نرخ ارز که در روزهای پیش از آن تا 57 هزار تومان هم کاهش یافته بود، با افزایش مواجه شد و حتی در ساعات تعطیلی بازار ارز، در کانال های تلگرامی تا 62 هزار تومان هم بالا رفت.

آیت البرز در گزارشی نوشت: روز دوشنبه از هیجانات بازار ارز کاسته شد و دوباره بازار روند نزولی به خود گرفت و بار دیگر به کانال 50 هزار تومان برگشت و در محدوده 57 تا 58 هزار تومان قیمت گذاری شد.

مشاهدات میدانی (سه شنبه یکم خرداد 1403) نیز از بازار غیررسمی ارز حاکی از آن است که دلار در محدوده 58 هزار تومان قرار دارد؛ به طوری که فروشندگان غیررسمی در میدان فردوسی، دلار را به قیمت 58 هزار تومان می خرند و تا 58 هزار و 800 هزار تومان هم می فروشند.

قیمت یورو نیز در محدوده 64 هزار تومان قرار داد و دلالان بازار، این ارز را 64 هزار تومان می خرند و 64 هزار و 500 تومان می فروشند.

مقام معظم رهبری روز گذشته در واکنش به سانحه رخ داده برای بالگرد حامل رییس جمهور تاکید کردند که ملت ایران نگران و دلواپس نباشند، هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی آید. مسیولین با جدیت چند برابری مشغول کارهای خودشان هستند.

همچنین مسیولان دولت بر ادامه روند معمول امور کشور تاکید داشتند. به گفته سید احسان خاندوزی – سخنگوی اقتصادی دولت سیزدهم – در جلسه فوق العاده هیات وزیران که روز گذشته برگزار شد، در تامین کالاهای اساسی، انرژی و سوخت، خدمات پولی و مالی هیچ مشکلی وجود ندارد و در حوزه پرداخت مالی نیز بودجه ریزی خزانه داری تمام حقوق های کارکنان دولت و بازنشستگان و یارانه های نقدی پرداخت شده است.

گفتنی است؛ در مرکز مبادله ایران، در حال حاضر اسکناس دلار بدون تفاوت نسبت به روز گذشته، 44 هزار و 811 تومان مبادله می شود و قیمت دلار حواله نیز 41 هزار و 840 تومان است. همچنین اسکناس یورو در مرکز مبادله با کمی کاهش نسبت به روز گذشته، 48 هزار و 664 تومان مبادله می شود و نرخ حواله یورو نیز به 45 هزار و 438 تومان رسیده است.

اسکناس درهم نیز بدون تفاوت در مقایسه با روز گذشته 12 هزار و 201 تومان به فروش رفت و حواله درهم نیز مانند دروز 11 هزار و 392 تومان قیمت گذاری شد.

223225

قیمت دلار 5 هزار تومان ریخت/ نرخ دلار به چه قیمتی رسید؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت دلار 5 هزار تومان ریخت/ نرخ دلار به چه قیمتی رسید؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت دلار 5 هزار تومان ریخت/ نرخ دلار به چه قیمتی رسید؟"، کلیک کنید.