پرچم سازمان ملل متحد در نیویورک به احترام شهدای خدمت نیمه افراشته شد

پرچم سازمان ملل متحد در نیویورک به احترام شهدای خدمت نیمه افراشته شد

به گزارش آیت البرز از سازمان ملل متحد، به احترام آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و سایر شهدای سانحه هوایی سقوط بالگرد، پرچم سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک با حضور امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دایم ایران و زهرا ارشادی معاون او نیمه افراشته شد.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز روز دوشنبه به وقت محلی، در نخستین نشست خود پس از سانحه سقوط بالگرد ایرانی، به احترام شهدای ایران یک دقیقه به صورت ایستاده سکوت کردند.

سفیر و نماینده دایم موزامبیک که ریاست دوره ای شورای امنیت را در ماه جاری میلادی (مه) برعهده دارد، در نشست شورای امنیت درباره امنیت و صلح بین المللی گفت: «به درخواست نمایندگان روسیه، چین و الجزایر و به نمایندگی از اعضای شورای امنیت، از همه حضار می خواهم به احترام سید ابراهیم رییسی رییس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران و همه سرنشینان این بالگرد که در سانحه ناگوار سقوط بالگرد جان خود را از دست دادند و برای تسلیت به دولت و مردم ایران در جای خود بایستند و یک دقیقه سکوت کنند.»

علاوه بر این، سفر و نمایندگان کشورهایی همچون ژاپن، گویان، روسیه، چین، مالت، سوییس و الجزایر نیز پیش از شروع سخنان خود به صورت جداگانه به دولت و ملت ایران این ضایعه را تسلیت فتند.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل نیز روز دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد: «دبیرکل سازمان ملل از در گذشت جناب آقای سید ابراهیم رییسی رییس جمهور اسلامی ایران و آقای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و همکارانشان در سانحه سقوط بالگرد در 19 ماه مه ناراحت شده است. دبیرکل سازمان ملل متحد صمیمانه تسلیت خود را به خانواده های آن مرحومان و دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران ابراز می دارد.»

آیت الله سید ابراهیم رییسی هشتمین رییس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه (30 اردیبهشت 1403) در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر همراهان، همزمان با شب ولادت امام ریوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رییس جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رییس جمهور بودند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرچم سازمان ملل متحد در نیویورک به احترام شهدای خدمت نیمه افراشته شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرچم سازمان ملل متحد در نیویورک به احترام شهدای خدمت نیمه افراشته شد"، کلیک کنید.