تعیین تکلیف 20 هزار تن ذرت و 7400 تن جو در معرض فساد

تعیین تکلیف 20 هزار تن ذرت و 7400 تن جو در معرض فساد

با ورود سازمان بازرسی هزار تن ذرت و 7400 تن جو در معرض فساد در استان ایلام تعیین تکلیف شد.

به گزارش آیت البرز به نقل از قوه قضاییه، یکی از مشکلاتی که در اقتصاد کشور وجود دارد معضل رسوب کالا در بنادر و گمرکات در سالیان متمادی است که منجر به فساد و از بین رفتن صدها تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات می شود؛ در این میان رسوب، ماندگاری و فاسد شدن نهاده های دامی، مهم تر از کالاهای دیگر است، زیرا نهاده های خوراک دام و طیور محسوب می شود و مستقیما بر روی سبد غذایی خانواده ها تاثیر دارد و همچنین ارز زیادی به واردات این کالا تخصیص داده می شود.

در سال های اخیر رییس قوه قضاییه بارها در جلسات مختلف و همچنین بازدیدهای میدانی از بنادر و گمرکات بر روی موضوع ترخیص به موقع کالاها و جلوگیری از تضییع اموال و دارایی های عمومی تاکید کرده است.

بر همین اساس و در شهریور ماه سال گذشته، در نتیجه دستور موکد رییس دستگاه قضا، 13 هزار تن نهاده استراتژیک در معرض فساد تعیین تکلیف شد.

اخیرا نیز با دستور رییس قوه قضاییه و در راستای تحقق شعار سال و صیانت از حقوق عامه و اموال عمومی و با ورود سازمان بازرسی کل کشور، میزان 27 هزار و 400 تن نهاده ذخیره شده شامل 20 هزار تن ذرت و 7 هزار و 400 تن جو در معرض فساد در سیلوی استیجاری شرکت پشتیبانی امور دام در شهرستان هلیلان تعیین تکلیف شد.

با ورود سازمان بازرسی کل کشور مشخص شد، در دی و بهمن ماه سال 1401 هزاران تن ذرت به سیلوی استیجاری شهرستان هلیلان در استان ایلام منتقل شده است.

با احتساب نهاده های ذخیره شده قبلی حدود 24 هزار تن ذرت و 7 هزار و 400 تن جو در سیلو شهرستان هلیلان موجود بود که بعد از 7 ماه از ارسال نهاده ها با فروش مقادیری از آن میزان موجودی سیلو در شهریور ماه سال 1402، 20 هزار تن ذرت و 7 هزار و 400 تن جو بود.

به دلیل موقعیت جغرافیایی سیلو و افزایش هزینه های حمل و نقل برای متقاضیان خرید، شرایط فروش برای نهاده ها در استان ممکن نبود و ارزش غذایی نهاده در حال کاهش بود و طبق بررسی کارشناسان به علت نوع هوا دهی به نهاده ها و مراقبت های دیگر، خرابی آن ها محتمل بود.

با توجه به اهمیت موضوع و ورود سازمان بازرسی استان ایلام در تاریخ 13 شهریورماه 1402 موضوع تعیین تکلیف نهاده ها با حضور مدیر کل پشتیبانی و امور دام استان و رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مود غذایی اداره کل دامپزشکی مورد بررسی قرار گرفت.

با پیگیری های بازرسی استان ایلام در تاریخ 5 مهرماه 1402 مقدار 5 هزار و 500 تن ذرت از سیلوی استیجاری پشتیبانی امور دام شهرستان هلیلان به استان گلستان منتقل شد.

در نهایت مقدار 10 هزار تن ذرت و 4 هزار تن از جو این سیلو باقی مانده بود که در تاریخ 17 بهمن ماه سال گذشته تعیین تکلیف شد و در حال حاضر در مرحله بارگیری و توزیع قرار دارد.

در زمان فروش نهاده ها خریداران اعلام کردند که قیمت اعلامی برای نهاده ها بالا بوده و باید نسبت به کاهش قیمت هر کیلو گرم 15 هزار ریال اقدام شود که نماینده بازرسی استان با کاهش قیمت و خسارت 300 میلیارد تومانی به بیت المال مخالفت کرد.

در نهایت با انجام کارشناسی های متعدد، نهاده های دامی بدون کاهش قیمت به فروش رسید و از اتلاف یا خرابی آن ها جلوگیری شد.

پایان خبر آیت البرز

تعیین تکلیف 20 هزار تن ذرت و 7400 تن جو در معرض فساد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعیین تکلیف 20 هزار تن ذرت و 7400 تن جو در معرض فساد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعیین تکلیف 20 هزار تن ذرت و 7400 تن جو در معرض فساد"، کلیک کنید.