نماینده پاکستان برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان عازم قرقیزستان شد

نماینده پاکستان برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان عازم قرقیزستان شد

با دستور نخست وزیر پاکستان، وزیر امور ایالات مرزی این کشور به عنوان فرستاده ویژه عازم بیشکک قرقیزستان می شود تا آخرین تحولات مرتبط با خشونت علیه دانشجویان پاکستانی را بررسی کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، بنا بر دستور محمد شهباز شریف نخست وزیر این کشور امیر مقام وزیر امور ایالات مرزی به عنوان فرستاده ویژه تا ساعاتی دیگر عازم بیشکک قرقیزستان می شود.

فرستاده ویژه دولت پاکستان قرار است طی دیدار با مقام های ارشد قرقیزستان آخرین تحولات مرتبط با خشونت ها علیه دانشجویان پاکستانی را مورد بحث و بررسی قرار دهد. وی قرار است با اتباع آسیب دیده پاکستانی در بیشکک نیز دیدار کند.

در همین حال شبکه های خبری پاکستان اعلام کردند که پس از حوادث شب گذشته در شهر بیشکک 250 دانشجویان پاکستانی با اولین پرواز قرقیزستان را ترک و به پاکستان برگشتند.

صبح امروز وزارت امور خارجه پاکستان با فراخواندن کاردار سفارت قرقیزستان به حوادث شب گذشته علیه دانشجویان آن کشور در شهر بیشکک اعتراض کرد و ضمن نگرانی از خشونت های اخیر از قرقیزستان خواست تا امنیت اتباع پاکستانی را تضمین کند.

گفته می شود که چند هزار دانشجوی پسر و دختر پاکستانی در شهر بیشکک حضور دارند.

نماینده پاکستان برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان عازم قرقیزستان شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نماینده پاکستان برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان عازم قرقیزستان شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نماینده پاکستان برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان عازم قرقیزستان شد"، کلیک کنید.