بازگشت ناو شهید مهدوی سپاه از ماموریت اقیانوسی/ ورود به نیمکره جنوبی با عبور از خط استوا

بازگشت ناو شهید مهدوی سپاه از ماموریت اقیانوسی ورود به نیمکره جنوبی با عبور از خط استوا

پنجمین ناو گروه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نیروی دریایی سپاه پس از 39 روز ماموریت با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، پنجمین ناوگروه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نیروی دریایی سپاه پاسداران پس از 39 روز ماموریت با حضور سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان مورد استقبال قرار گرفت.

سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم استقبال از این ناوگروه گفت: این اولین بار است که دلاورمردان نیروی دریایی سپاه توانستند از مدار صفر درجه و خط استوا عبور کرده و وارد نیمکره جنوبی شوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه، رمز این موفقیت ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را وجود وحدت و هم افزایی بین نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: امروز نیروی دریایی ارتش و سپاه با تکیه بر ایمان و عزم راسخ و بهره برداری از توانمندی های دفاعی و نظامی پیشرفته و بازدارنده، به کابوس دشمنان منطقه ای و فرا منطقه ای تبدیل شده است.

ناو شهید مهدوی سپاه از ماموریت اقیانوسی خود به کشور بازگشت

وی افزود: به فضل الهی تصویر زیبای وحدت، اخوت، همدلی، همراهی نیروی دریایی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره موجب رضایت ولی امر مسلمین جهان و فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) و یاس و نا امیدی دشمنان شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: ناو سردار شهید نادر مهدوی نیروی دریایی سپاه در قالب پنجمین ناوگروه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به مدت 39 روز در اقیانوس هند و مدار 22.5 درجه نیمکره جنوبی به اجرای ماموریت پرداخت.

ماموریت نیروی دریایی سپاه برای حضور در آب های دور دست در کنار دریادلان نیروی دریایی ارتش قهرمان افق های بلندی را نمایان کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازگشت ناو شهید مهدوی سپاه از ماموریت اقیانوسی/ ورود به نیمکره جنوبی با عبور از خط استوا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازگشت ناو شهید مهدوی سپاه از ماموریت اقیانوسی/ ورود به نیمکره جنوبی با عبور از خط استوا"، کلیک کنید.