ضرورت شناسایی قاچاقچیان اصلی موادمخدر/ تداوم برخورد با خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر

ضرورت شناسایی قاچاقچیان اصلی موادمخدر/ تداوم برخورد با خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا ضمن تاکید بر ضرورت ریشه یابی و شناسایی عناصر اصلی قاچاق و ترانزیت موادمخدر، تثبیت مناطق پاکسازی شده از حضور معتادان متجاهر و خرده فروشان موادمخدر را از اولویت های ماموریتی پلیس در سال جدید بر شمرد.

به گزارش آیت البرز، سردار ایرج کاکاوند با ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت و شهدای انتظامی کشور به ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر، اظهارکرد: با افتخار اعلام می کنم پلیس مبارزه با مواد مخدر از جمله رده های تخصصی در سطح فراجاست که کارکنان آن با ایثار و از جان گذشتگی مثال زدنی از مرز تا مرکز، مجدانه در برقراری نظم و امنیت در سراسر کشور در تلاش و کوشش هستند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در ادامه به تاکیدات رییس جمهوری در جلسه اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: مقابله تمام عیار با مواد مخدر از ورود تا توزیع و نیز معضل اعتیاد که موجب شکل گیری آسیب های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بی شمار است، از جمله اولویت های مهم ماموریتی پلیس مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور بوده که به جد و بدون لحظه ای تعلل در حال پیگیری است. بدون تردید تقدیم قریب به 4000 شهید و بیش از 12 هزار جانباز سند و گواه محکمی از عزم و اراده راستین جهادگران عرصه برقراری نظم و امنیت در پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشرح رویکردها و اولویت های ماموریتی پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال جاری پرداخت و تصریح کرد: برابر تاکیدات و منویّات فرماندهی معظم و معزز کل قوا ضربه زدن به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان موادمخدر و شناسایی اموال آنها، جمع آوری معتادین متجاهر و خرده فروشان موادمخدر، مبارزه با سرشبکه های اصلی قاچاق مواد مخدر و پیشگیری اجتماعی از وقوع اعتیاد، از دیگر اولویت های اصلی ماموریتی این پلیس است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا همچنین به نتایج موفقیت آمیز اجرای طرح های آرامش در شهر اشاره و تصریح کرد: با راه اندازی قرارگاه تشدید برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر برابر تاکیدات فرمانده کل انتظامی کشور و نیز مطالبات به حق شهروندان، پس از اجرای شش مرحله از طرح فوق، خوشبختانه برابر نظرسنجی ها و بازدیدهای میدانی صورت پذیرفته، شاهد وضعیت مطلوبی در سطح شهرها از لوث وجود معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر هستیم؛ لذا تثبیت مناطق پاکسازی شده از حضور معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر و نیز استمرار اجرای طرح آرامش در شهر تا پایان سال، از مهم ترین ماموریت های این پلیس در سال جاری است.

وی همچنین به ضرورت و اهمیت ریشه یابی و شناسایی عناصر اصلی قاچاق و ترانزیت موادمخدر اشاره کرد و گفت: پلیس مبارزه با موادمخدر به عنوان یکی از رده های تخصصی در سطح کشور و منطقه وظیفه دارد به منظور دستیابی هر چه بیشتر به موفقیت، به ویژه در زمینه ریشه یابی و شناسایی عناصر اصلی قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در حوزه استانی، درون و برون مرزی؛ بویژه در استان هایی که در نوار مرزی مستقرند، اشراف اطلاعاتی خود را افزایش دهد.

کاکاوند در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت رصد برخط اقدامات مجرمانه قاچاقچیان موادمخدر در فضای مجازی، به ارتقاء اشراف اطلاعاتی پلیس در این حوزه اشاره کرد و گفت: دسترسی و استفاده روز افزون آحاد جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان از فضای مجازی طی چند سال اخیر، قاچاقچیان و سوداگران مرگ را بر آن داشته است که از این فضا برای مقاصد خود استفاده کرده و با تبلیغ مصرف، آموزش و توزیع، روش و شگرد خود را عوض کنند؛ در همین راستا پلیس نیز با اقدامات پیش دستانه، همواره با رصد این فضا توانسته است تعدادی از اعضای این باندها را شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی دهد؛ لذا از خانواده ها درخواست دارم با کنترل بیشتر بر روی جوانان و نوجوانان خود همکاری خود را با پلیس افزایش داده و در صورت مواجهه با این شبکه ها، موارد مشکوک را اطلاع رسانی کرده تا همکارانم در کمترین زمان ممکن با این شبکه ها برخورد قانونی کرده و عوامل آن را دستگیر و تحویل مراجع قضایی دهند.

وی در خاتمه بر ضرورت ارتباط موثر و دو سویه پلیس با مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی پلیس تاکید کرد و افزود: بی شک بر هم زدن امنیت شهروندان خط قرمز پلیس بوده و پلیس با برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه ذره ای تعارف ندارد؛ پس از مردم عزیر درخواست می کنیم همچون گذشته یاریگر پلیس باشند.

پایان خبر آیت البرز

ضرورت شناسایی قاچاقچیان اصلی موادمخدر/ تداوم برخورد با خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت شناسایی قاچاقچیان اصلی موادمخدر/ تداوم برخورد با خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت شناسایی قاچاقچیان اصلی موادمخدر/ تداوم برخورد با خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر"، کلیک کنید.