تلاش می کنم شرمنده نشوم – آیت البرز

تلاش می کنم شرمنده نشوم - آیت البرز

«می دانستم از فرصتی که در اختیارم قرار داده اند باید نهایت استفاده را ببرم و برای همین هرچه داشتم گذاشتم تا جواب اعتماد کادر فنی را بدهم. می دانستم زمان به عقب برنمی گردد و هر کاری می خواهم بکنم باید روی تشک انجام دهم و حسرت خوردن دیگر فایده ندارد. خوشحالم اتفاقی را که افتاد، همه به یاد دارند و امیدوارم ادامه دار باشد.»

به گزارش آیت البرز، همشهری نوشت: امیرعلی آذرپیرا بعد از اینکه موفق شد در تورنمنت یاشاردوغو کایل اسنایدر، قهرمان جهان و المپیک را شکست دهد، در قرقیزستان هم سهمیه المپیک پاریس را کسب کرد تا ملی پوش ایران دربازی های المپیک پاریس2024 شود. او که 2مدال طلای مسابقات امیدهای جهان را در کارنامه خود دارد، برای رویاسازی راهی پاریس می شود و می خواهد یکی از مدال های تیم ملی آزاد را بگیرد.

   در مسابقات جهانی2023 در وزن 92کیلوگرم کشتی گرفتی و موفق نبودی. بعد از آن انتقادات زیادی نسبت به عملکردت شکل گرفت. از آن روزها برایمان بگو.
روزهای خیلی سختی بود و می توانم بگویم برایم مثل یک کابوس بود. شرایطی پیش آمد و به وزن 92کیلوگرم آمدم ولی در مسابقات جهانی نتوانستم عملکرد قابل قبولی داشته باشم و یکی از تلخ ترین خاطراتم رقم خورد. در این مدت فقط صبر کردم و تمرکزم روی کار خودم بود تا نتیجه لازم را بگیرم. خدا را شکر اهدافی که در ذهنم بود تا اینجای کار محقق شده است. در این چند ماهی که تا المپیک مانده، باز هم باید تمرکزم روی کار خودم باشد.

   قبول داری که تورنمنت یاشاردوغو نقطه عطف تو بود و آنجا خودت را به عنوان یک مدعی تمام عیار مطرح کردی؟
کارم را از مسابقات کشوری آغاز کردم و آنجا توانستم به عنوان قهرمانی برسم. بعد از آن با نظر کادر فنی به ترکیه رفتم و در تورنمنت یاشاردوغو کشتی گرفتم که نتیجه خوبی کسب کردم و قهرمان شدم.

   با شکست کایل اسنایدر همه توجهات را به خود جلب کردی. از آن کشتی برایمان بگو.
در آن کشتی فقط سعی کردم تمرکزم روی کار خودم باشد و با اسم و رسم حریف کاری نداشته باشم. اسنایدر قهرمان بزرگی است که توانسته چندین مدال در مسابقات جهانی و المپیک کسب کند ولی هیچ کس شکست ناپذیر نیست. من هم با همین استدلال کشتی گرفتم و توانستم این قهرمان بزرگ را شکست دهم.

   سهمیه المپیک را در قرقیزستان گرفتی و توانستی به عنوان ملی پوش وزن 97کیلوگرم خودت را معرفی کنی. سهمیه راحت به دست آمد؟
می دانستم از فرصتی که در اختیارم قرار داده اند باید نهایت استفاده را ببرم و برای همین هرچه داشتم گذاشتم تا جواب اعتماد کادر فنی را بدهم. می دانستم زمان به عقب برنمی گردد و هر کاری می خواهم بکنم باید روی تشک انجام دهم و حسرت خوردن دیگر فایده ندارد. خوشحالم اتفاقی را که افتاد، همه به یاد دارند و امیدوارم ادامه دار باشد.

   کشتی با آرش یوشیدا کشتی گیر ایرانی-ژاپنی تیم ملی ژاپن را با اختلاف بردی ولی همان موقع گفته شد که از نظر بدنی کم آوردی. این نظر را قبول داری؟
اول باید بگویم یوشیدا کشتی گیر خوب و قدرتمندی است و من به همه رقبایم احترام می گذارم. در آن کشتی پایم پیچ خورد و از استراحت پزشکی استفاده کردم، شرایط بدی نداشتم ولی آمادگی صددرصدی هم نداشتم. قطعا باید با آمادگی بهتری در مسابقات المپیک حاضر شوم.

   شرایط اردو چطور است؟
همه امکانات در اردو برایمان مهیاست و کمپ تیم های ملی واقعا در شان تیم ملی کشتی ساخته شده است. چند مرحله اردو را پشت سر گذاشته ایم و قرار است اردو از 24اردیبهشت ماه در مازندران برگزار شود. امیدوارم همه بچه ها نتیجه زحماتشان را بگیرند و باعث خوشحالی مردم شوند.

   حضورت را در المپیک چطور پیش بینی می کنی؟
پیش بینی نمی کنم ولی قول می دهم تلاش کنم تا وقتی سوت پایان کشتی به صدا درآمد، شرمنده نباشم. مردم همه ورزشکاران کشورمان در المپیک را دعا کنند تا بتوانیم پرچم ایران را در المپیک پاریس به اهتزاز دربیاوریم.

پایان خبر آیت البرز

تلاش می کنم شرمنده نشوم – آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلاش می کنم شرمنده نشوم – آیت البرز" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلاش می کنم شرمنده نشوم – آیت البرز"، کلیک کنید.