خط قرمز سازمان غذا و دارو در محصولات غذایی

سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛

خط قرمز سازمان غذا و دارو در محصولات غذایی

روابط عمومی سازمان غذا و دارو در خصوص سلامت روغن های خام آفتابگردان وارداتی توضیح داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آیت البرز، سلامت تغذیه
20 اردیبهشت 1403، 10:04
سازمان غذا و دارو اعلام کرد.
خط قرمز سازمان غذا و دارو در محصولات غذایی
خط قرمز سازمان غذا و دارو در محصولات غذایی
روابط عمومی سازمان غذا و دارو در خصوص سلامت روغن های خام آفتابگردان وارداتی توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری آیت البرز، روابط عمومی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: این روغن ها در مرداد 1400 وارد کشور شده و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نسبت به نمونه برداری و آنالیز آن اقدام نموده است.

از مجموع 91 هزار تن روغن وارده در مرداد 1400، 47 هزار تن آن تایید و 44 هزار تن از نظر باقیمانده سموم و آلاینده ها به تایید نرسید.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، محموله 44 هزار تنی طی نمونه برداری و آزمایش از نظر باقی مانده سموم دفع آفات نباتی نامنطبق بوده و به صاحب کالا و معاونت غذا و داروی هرمزگان عدم ترخیص و لزوم مرجوع نمودن آن ابلاغ شد.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: آزمایشات انجام شده از محموله روغن های آفتابگردان هم در آزمایشگاه های معاونت غذا و داروی هرمزگان و هم در آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو به عنوان معتبرترین آزمایشگاه کشور در حوزه غذا انجام شده است؛ بنابراین محموله 44 هزار تنی از نظر سازمان غذا و دارو امکان ترخیص نداشت و این موضوع به مراجع ذیربط اعلام و اقدامات معمول در این خصوص اعمال گردید

روابط عمومی سازمان غذا و دارو همچنین با تاکید بر اینکه این سازمان تمامی فرآورده های غذایی اعم از مواد اولیه و محصول نهایی وارداتی را در آزمایشگاه های معاونت های غذا و دارو با حساسیت بالا مورد بررسی قرار می دهد، اذعان داشت: خط قرمز سازمان غذا و دارو سلامت مردم است و در این حوزه اقدامات تخصصی و فنی لازم صورت می پذیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خط قرمز سازمان غذا و دارو در محصولات غذایی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خط قرمز سازمان غذا و دارو در محصولات غذایی"، کلیک کنید.