انتقاد مجدد از حصارکشی پارک لاله/ «توضیحات ارایه شده شهرداری مبهم بود»

انتقاد مجدد از حصارکشی پارک لاله/ «توضیحات ارایه شده شهرداری مبهم بود»

به گزارش آیت البرز، عضو شورای شهر تهران با انتقاد از حصارکشی پارک لاله گفت: شهرداری اگر بخواهد ساخت و سازهایی انجام دهد می تواند با استفاده از املاکی که در اختیار دارد و از مسیر تهاتر در جوار پارک ها تجهیزات مورد نیاز را ایجاد کند یا می تواند با پایش مجدد از فضاهای خالی و غیر قابل استفاده یا فضاهایی که کاربری لازم را ندارد، استفاده کند.

مهدی اقراریان نیز در گفت وگو با آیت البرز، در تشریح بررسی روند حصارکشی در بوستان های تهران به ویژه بوستان لاله افزود: به صورت مستقیم از بوستان لاله بازدید نکردم، ولی هنگامی که متوجه خبر شدیم یکی از اعضای شورا مرتبط با حوزه محیط زیست و حوزه خدمات شهری از بوستان لاله بازدید داشتند و فیلمی از داخل مجموعه حصار کشی شده تهیه و برای بخشی از اعضای شورا ارسال کردند.

وی ادامه داد: فیلم دیگری هم توسط یکی از اساتید دانشگاه منتشر شد که در مورد حصارکشی بوستان لاله صحبت کرده بودند؛ لذا از طریق فضای مجازی این فیلم به دست ما رسید که بر اساس آن پیامی را در فضای مجازی منتشر کردم و اطمینان خاطر به همشهریان دادم که به عنوان نمایندگان آنها موضوع را دنبال می کنیم.

عضو شورای شهر تهران افزود: شهرداری تهران در پی این اقداماتی که در بوستان لاله انجام شده توضیحاتی را ارایه کرد که البته توضیحات ارایه شده برای ما مبهم بود و هنوز توضیح مشخصی را دریافت نکردیم. البته ممکن است مجبور باشیم اتوبان یا بزرگراهی احداث کنیم و از مسیری عبور کند که دارای تعدادی درخت باشد، طبیعی است که باید این درختان جابجا و جایگزین شوند.

اقراریان تاکید کرد: چنین موضوعی در طرح های بزرگ منطقی و معقول است و در ادوار گذشته هم اتفاق افتاده است که به دلیل توسعه شهر چنین اتفاقی روی داده البته در آنجا هم باید حتماً نکات زیست محیطی مورد توجه قرار گیرد و مطابق دستورالعمل ها و پس از سیر مراحل قانونی این کار انجام شود.

حفظ درختان در پارک ها ارجح است

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: امروز با فضاهای سبزی مواجه هستیم که در آنها طرحهایی مقرر شده تا اجرا شود که از جنس پروژه های کلان و بزرگ شهری نیست. به نظر من در اولویت بین ایجاد سازه و حفظ درخت، حتماً حفظ درختان در پارک ها ارجح است. شهرداری تهران اگر بخواهد ساخت و سازهایی انجام دهد می تواند با استفاده از املاکی که در اختیار دارد و از مسیر تهاتر در جوار پارک ها تجهیزات مورد نیاز را ایجاد کند یا می تواند با پایش مجدد از فضاهای خالی و غیر قابل استفاده یا فضاهایی که کاربری لازم را ندارد، استفاده کند.

چیزی که موجب کوچک شدن فضای سبز شهر تهران شود، اشتباه است

کمتر فضای مناسب برای استراحت و آرامش کودکان مادران و بازنشستگان وجود دارد

وی با تاکید بر اینکه هر چیزی که موجب کوچک شدن فضای سبز شهر تهران شود از نظر من اشتباه است، گفت: شرایط زندگی در تهران قابل قبول نیست و آسایش و آرامش مورد نیاز شهروندان با مسایلی همچون افزایش هزینه های مسکن در سبد خانوار و تغییر الگوی مصرف دچار مخاطره شده است. امروز زندگی به سمت آپارتمان نشینی رفته و کمتر فضای مناسب برای استراحت و آرامش کودکان مادران و بازنشستگان وجود دارد.

اقراریان اظهار کرد: اگر بخواهیم پارک ها را با سازه های متنوع و گوناگون بپوشانیم کمتر فضای مناسبی برای این دسته از افراد باقی می ماند .اتفاق دیگر نیز ایجاد شهرهای بازی یا مجموعه های بازی درون پارک هاست که یکی از این موارد را در منطقه 4 شاهد بودیم که باعث ایجاد نارضایتی شهروندانی است که در محیط پیرامونی پارک ها در حال زندگی هستند، چرا که این موارد ایجاد سر و صدا و مزاحمت های صوتی را به همراه دارد.

وی در خاتمه افزود: باید حقوق شهروندی را رعایت کنیم؛ این دسته اقدامات باعث نگرانی شهروندان و اعضای شورای شهر تهران می شود و حتماً جلوی این دست از اقدامات با ابزارهایی که در اختیار اعضاء است، گرفته خواهد شد.

47236

انتقاد مجدد از حصارکشی پارک لاله/ «توضیحات ارایه شده شهرداری مبهم بود»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد مجدد از حصارکشی پارک لاله/ «توضیحات ارایه شده شهرداری مبهم بود»" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد مجدد از حصارکشی پارک لاله/ «توضیحات ارایه شده شهرداری مبهم بود»"، کلیک کنید.