بابک زنجانی از زندان آزاد می شود؟/ توضیحات قوه قضاییه

به گزارش آیت البرز، بابک زنجانی عوف شد، رسول کوه پایه زاده، وکیل او دراین باره گفت که: «خوشبختانه مطابق دادنامه قطعی صادره از سوی شعبه 38 دیوان عالی کشور که صراحتاً اعلام نموده است چنانچه موکل آقای بابک زنجانی بتواند بدهی خود را پرداخت نماید مستحق بهره مندی از مقررات ذیل ماده 114 قانون مجازات اسلامی می باشد.»

وی افزود: با توجه به اینکه اموال مربوطه به کشور مسترد گردیده و بدهی کاملاً تسویه شده است با درخواست دادگستری کل استان استان تهران و تایید ریاست محترم قوه قضاییه رهبر معظم انقلاب با درخواست عفو موکل موافقت فرمودند و مجازات اعدام به 20 سال حبس تقلیل یافت. اینک با عنایت به اینکه بیش از 10 سال از مدت گذراندن مدت حبس می گذرد مطابق قوانین و مقررات موکل امکان بهره مندی از آزادی مشروط را داراست و دوران تحمل زندان به پایان رسیده است.»

بابک زنجانی از زندان آزاد می شود؟/ توضیحات قوه قضاییه

زنجانی باید بیست سال را تحمل کند

بعد از انتشار این خبر مرکز رسانه ای قوه قضاییه نوشت: «اموال بابک زنجانی در خارج از کشور شناسایی و به تهران منتقل و به خزانه کشور بازگشت شده است، این موضوع مورد تایید رسمی بانک مرکزی قرار گرفته است، بنا بر کارشناسی های صورت گرفته، این اموال، کفاف بدهی ها و خسارت های او خواهد بود و اگر بازگشت اموال قبلی را هم افزون کنیم مبلغ برگشت داده شد بیش از کل رقم بدهی و خسارت است، مبلغ بدهی هم به صورد ارزی به قیمت روز برگشته است، بابک زنجانی عفو منجر به ازادی نشده است مجازات وی به دلیل همکاری در بازگرداندن اموال تخفیف داده شده است و وی باید بیست سال را تحمل کند.»

233233

بابک زنجانی از زندان آزاد می شود؟/ توضیحات قوه قضاییه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بابک زنجانی از زندان آزاد می شود؟/ توضیحات قوه قضاییه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بابک زنجانی از زندان آزاد می شود؟/ توضیحات قوه قضاییه"، کلیک کنید.