استقبال هیات تانزانیایی از محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان ایرانی

استقبال هیات تانزانیایی از محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان ایرانی

هیات عالی رتبه دولتی و تجاری تانزانیا برای بازدید از توانمندی های صادراتی شرکت های دانش بنیان در خانه نوآوری و فناوری ایران حضور پیدا کردند.

به گزارش آیت البرز، مناسب ترین بستر برای بالا بردن شناخت کشورهای شرق آفریقا به ویژه تانزانیا از محصولات و دانش بومی ایرانی حضور در این نمایشگاه است.

قرار داشتن تانزانیا در حاشیه اقیانوس هند و دسترسی آسان و نزدیکی آن به مهمترین مناطق اقتصادی غرب آسیا و به خصوص خلیج فارس از جمله مزیت های نسبی تجارت با تانزانیا برای تجار ایرانی محسوب می شود.

اقلام عمده صادراتی ایران به تانزانیا شامل قیر، نفت و سایر موم پارافین ها، سیمان سفید پرتلند، ظروف چدنی، خمیرهای غذایی پخته نشده، مخلوط های قیری بر اساس آسفالت طبیعی، مخزن، سیمان کلینکر و وازلین گرید دارویی است.

هیات تجاری تانزانیا با حضور در خانه نوآوری و فناوری ایران از توانمندی صادراتی شرکت های ایرانی شگفت زده شدند.

امیرحسین میرآبادی، رییس سازمان توسعه همکاری های علمی و فناورانه بین المللی، آفریقا را از اهداف اصلی برای توسعه همکاری دانست.

وزیر تجارت تانزانیا در این بازدید ضمن اعلام آمادگی خود جهت انتقال تکنولوژی میان ایران و تانزانیا، افزود: ما از تجربیات شرکت های ایرانی استفاده خواهیم کرد و به دنبال رابطه تجاری بهتری میان ایران و تانزانیا هستیم.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم به تنهایی تولیدات خود را بالا ببریم، در این راستا توسعه الزامی است و به همین دلیل دنبال همکاری های هرچه بیشتر با ایران هستیم و پیشنهاد برگزاری رویداد نمایشگاهی تخصصی در کشور تانزانیا را با حضور شرکت های توانمند دانش بنیان ایرانی برای عرضه به تجار تانزانیا و مقامات و بازرگانان کشورهای آفریقای شرقی در سال جاری دادند.

پایان خبر آیت البرز

استقبال هیات تانزانیایی از محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان ایرانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقبال هیات تانزانیایی از محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقبال هیات تانزانیایی از محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان ایرانی"، کلیک کنید.