واکنش مفتی عمان به خیزش ضد صهیونیستی در دانشگاه های آمریکا

واکنش مفتی عمان به خیزش ضد صهیونیستی در دانشگاه های آمریکا

مفتی عمان، خیزش دانشجویان و اساتید دانشگاه های آمریکا و اروپا را ستود و «نسل کشی» اشغالگران در نوار غزه را محکوم کرد.

به گزارش آیت البرز، «احمد بن حمد الخلیلی»، مفتی عمان در بیانیه ای گفت: ما به خیزش دانشجویان و اساتید دانشگاه های آمریکا و اروپا برای محکوم کردن بی عدالتی مقامات اشغالگر در سرزمین الاقصی به ویژه نسل کشی در غزه درود می فرستیم و از این موضع شجاعانه حمایت می کنیم. امیدواریم به همه دانشگاه ها سرایت کند تا اینکه کشورهای استکباری دست از حمایت از بی عدالتی و ظالمان و ایستادن در کنار اشغالگران بردارند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، الخلیلی افزود: این درسی است برای کسانی که طرفدار سیاست سازش و تسلیم و شتاب برای عادی سازی روابط با دشمن اشغالگر هستند.

وی ادامه داد: ما برای برپایی حق و از بین بردن باطل بر خدا توکل می کنیم، هر چند که مجرمان از آن کراهت داشته باشند، خداوند ما را بس است و او بهترین پشتیبان است.

این اظهارات در حالی است که اعتراضات علاوه بر آمریکا در سراسر جهان نیز شدت گرفته و در کانادا، آلمان و فرانسه، فعالان و معترضان خواستار توقف جنگ غزه و توقف ارسال سلاح به اراضی اشغالی هستند.

از اواخر هفته گذشته دانشگاه های مختلفی در سرتاسر ایالات متحده از جمله نیویورک، تگزاس، میشیگان و واشنگتن به صحنه اعتراضات بدل شده اند و دانشجویان با شعارهای گوناگونی نظیر «فلسطین را آزاد کنید»، اعتراض خود را به گوش دولت «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا می رسانند و در عین حال جنایات جنگی تل آویو را محکوم می کنند. دانشجویان به رغم سرکوب شدید نیروهای امنیتی، به اعتراضات خود ادامه می دهند و خواستار آتش بس در غزه هستند.

این رویداد قابل توجه در حالی است که پایگاه های خبری فلسطین با انتشار تصاویری از نامه های آوارگان فلسطینی در چادرهای خود در رفح، در جنوب نوار غزه تشکر آنها از دانشجویان دانشگاه های آمریکا به خاطر خیزش شان در رد جنگ اشغالگران در نوار غزه را بازتاب دادند.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش مفتی عمان به خیزش ضد صهیونیستی در دانشگاه های آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش مفتی عمان به خیزش ضد صهیونیستی در دانشگاه های آمریکا"، کلیک کنید.