شلیک وعده صادق به دستگاه اطلاعاتی اسراییل

شلیک وعده صادق به دستگاه اطلاعاتی اسراییل

گرچه مقامات صهیونیست تلاش می کنند با روایت سازی های مجعول و کاذب، اوضاع میدانی و فرامتنی این رژیم را قابل کنترل جلوه دهند اما اعترافات و مستنداتی که به صورت خاص طی روزهای اخیر منتشر شده، حکایت از یک تباهی و بحران تمام عیار در تل آویو دارد. دامنه این بحران روزبه روز گسترده تر می شود.

به گزارش آیت البرز، جام جم نوشت: شکست رژیم اشغالگر صهیونیست در جنگ غزه از یک سو و شکست اطلاعاتی و محاسباتی آن درخصوص عملیات شجاعانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شوک سهمگین و بی سابقه ای را بر پیکره این رژیم نامشروع ایجاد کرده است. گرچه مقامات صهیونیست تلاش می کنند با روایت سازی های مجعول و کاذب، اوضاع میدانی و فرامتنی این رژیم را قابل کنترل جلوه دهند اما اعترافات و مستنداتی که به صورت خاص طی روزهای اخیر منتشر شده، حکایت از یک تباهی و بحران تمام عیار در تل آویو دارد. دامنه این بحران روزبه روز گسترده تر می شود.

روزنامه یدیعوت آحارانوت دلیل استعفای رییس بخش اطلاعات نظامی رژیم اسراییل را شکست در 7 اکتبر و حمله این رژیم به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق عنوان کرده است. این اولین مقام ارشد نظامی اسراییلی است که بعد از آغاز جنگ در غزه استعفا می دهد.

در 7اکتبر (15مهرماه) گروه های مقاومت غزه عملیات طوفان الاقصی را در دفاع از مسجدالاقصی در برابر اقدامات و یورش های صهیونیست ها آغاز کردند که طی آن مقاومت توانست به داخل اراضی 1948 نفوذ کند.

این عملیات ترکیبی از عملیات زمینی، هوایی، دریایی و موشکی بود و بنا به اذعان صهیونیست ها و ناظران، بی سابقه ترین عملیات ضداسراییلی در طول تاریخ اشغال اراضی فلسطین در هفت دهه گذشته بود. رژیم اسراییل در واکنش به این عملیات، دیوانه وار غزه را از زمین و آسمان هدف قرار داد و این جنگ پس از199روزهمچنان ادامه داردورژیم صهیونیستی که مدعی بود کاررا درمدت زمان کوتاهی یکسره خواهد کرد، حالا نه فقط به پیروزی دست نیافته، بلکه دررسیدن به اهداف خود(نابودی حماس و آزادی اسیران)شکست خورده است.
 
شوک امنیتی به واشنگتن و تل آویو 
صهیونیست ها که در جنایت علیه مردم نوار غزه تمامی مرزها را پشت سر گذاشتند با نشان دادن حجم تخریب ها و ورود به برخی مناطق تلاش کردند به افکار عمومی القا کنند که کار تمام شده و در آستانه برگزاری جشن پیروزی هستند. اما استعفای بلندپایه ترین مقام امنیتی ــ نظامی این رژیم به وضوح بیانگر عمق فاجعه در اراضی اشغالی است. آمریکا و رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر با تبعات ناشی از دو شکست همزمان دست وپنجه نرم می کنند: یکی شکست در اهداف تعیین شده در جنگ غزه و دیگری، عدم پیش بینی واکنش قاطعانه و گسترده ایران و در نتیجه، شکست نظامی ــ عملیاتی در برابر تهران. بودجه نظامی کشورهای اروپایی به بالاترین رقم از زمان جنگ سرد رسید. دستور العمل رسانه های وابسته به لابی صهیونیسم در آمریکا و اروپا، آن هم در قبال عملیات مقتدرانه وعده صادق از ابتدا مشخص بود: سانسور، تحریف و کتمان ابعاد فرامتنی و میدانی این عملیات با هدف القای کاذب برتری راهبردی رژیم اشغالگر در منطقه. با این حال هر اندازه زمان می گذرد، شاهد روایتگری های ناخواسته ای هستیم که این سیاست خبری و تبلیغاتی رسانه های طرفدار اسراییل را به چالش می کشد.

بایدن هم بهت زده است!
وال استریت ژورنال در تازه ترین گزارش خود، ماجرای عملیات موشکی و پهپادی ایران به عمق استراتژیک اراضی اشغالی را این گونه روایت می کند: «پرزیدنت بایدن و تیم امنیت ملی او در روز 13 آوریل بانگرانی فزاینده گزارش های ناظران در اتاق وضعیت کاخ سفید را دریافت می کردند. جایی که ابتدا 30پهپاد، سپس 80 پهپاد و بعد 100 پهپاد در آسمان منطقه قابل مشاهده بود. دسته ای از پهپادها از قبل در هوا بود و زمان رسیدن آنها همزمان با موشک ها بود و رگبار عظیمی که بایدن و دستیارانش از آن بیم داشتند که بتواند دفاع تقویت شده ای را که آنها و اسراییل بیش از یک هفته برای آماده سازی آن صرف کرده بودند، تحت تاثیر قرار دهد.»این روایتگری بسیار معنادار است، زیرا نشان می دهد برخلاف آنچه مقامات آمریکایی و صهیونیستی در روزهای منتهی به عملیات وعده صادق روایت کرده اند، اساسا قدرت بازدارندگی واشنگتن و تل آویو در تقابل با جمهوری اسلامی ایران به اندازه ای نبوده که به اطمینان آنها نسبت به مدیریت بحران منجر شود.این مساله خود را در جریان عملیات وعده صادق نشان داد، جایی که اهداف مدنظر جمهوری اسلامی ایران در نقب، مورد اصابت هدفمند موشک ها قرار گرفت و بنا بر اذعان صریح بن گویر، وزیر امنیت داخلی و دیگر منابع سیاسی،نظامی وامنیتی در اراضی اشغالی تلفات بسیار سختی را به دشمن صهیونیستی وارد ساخت. مروری بر ادبیات و متن گزارش وال استریت ژورنال نشان می دهد که آمریکایی ها، در برابر یک صحنه عجیب و بهت آمیز قرار گرفته اند که قدرت پیش بینی و آینده نگاری آن را از قبل نداشته اند.
 

قدرت ایران در مدیریت میدان
مقامات آمریکایی و صهیونیستی در زمان اقدام وقیحانه و تجاوزکارانه رژیم اشغالگر علیه حریم سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، هرگز تصور پاسخ ایران، آن هم در این سطح را نمی کردند.  بنا به تعبیر گویای رهبر معظم و حکیم انقلاب اسلامی، کلیت این عملیات و ابعاد فرامتنی آن، نشان دهنده تسلط ایران بر قواعد منازعه با دشمن صهیونیستی در منطقه و فراتر از آن، قدرت مدیریت صحنه توسط ایران است. این همان گزاره ای است که دشمنان این مرز و بوم سال ها درصدد مخدوش سازی و عدم تحقق آن بودند اما عملیات وعده صادق، نقطه آشکارساز برتری راهبردی و تاکتیکی جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با سخت ترین اقدامات دشمن است.  کمترین شبهه ای وجود ندارد که کاخ سفید و تل آویو نه فقط در زمان وقوع عملیات وعده صادق، بلکه در روزهای پس از آن نیز دچار شوک و بهت زدگی شده اند و این استیصال مطلق همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

پایان خبر آیت البرز

شلیک وعده صادق به دستگاه اطلاعاتی اسراییل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شلیک وعده صادق به دستگاه اطلاعاتی اسراییل" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شلیک وعده صادق به دستگاه اطلاعاتی اسراییل"، کلیک کنید.