اسلامی اعلام کرد: گام های اساسی ایران برای افزایش تعداد نیروگاه های اتمی

اسلامی اعلام کرد: گام های اساسی ایران برای افزایش تعداد نیروگاه های اتمی

معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار کرد: ایران همسو با سایر کشورهای جهان، گام های اساسی برای افزایش تعداد نیروگاه ها و ظرفیت تولید برق هسته ای برداشته است.

به گزارش آیت البرز، محمد اسلامی در جریان بازدید از واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر درباره میزان برق هسته ای تولید شده در این نیروگاه گفت: در یک دهه گذشته 63 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شده است.

وی افزود: سال 1402 جشن دهمین سال تولید برق از نیروگاه اتمی بوشهر برگزار شد و بر اساس آمار در یک دهه گذشته 63 میلیارد کیلووات ساعت برق هسته ای در این نیروگاه تولید شده است.

رییس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: تولید این میزان برق هسته ای، موجب صرفه جویی 103 میلیون بشکه نفت خام شده که ارزش این میزان صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی بیش از 8 میلیارد دلار است.

اسلامی خاطرنشان کرد: تاکنون با تولید 63 میلیارد کیلووات ساعت برق هسته ای، نیروگاه اتمی بوشهر توانسته چهار بار هزینه صرف شده بابت احداث خود را تامین کند.

وی با بیان اینکه تحقق تولید 20 هزار مگاوات برق هسته ای از موضوعات مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری است؛ گفت: این طرح  مهم با جدیت در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار دارد و بلوغ هسته ای کشور از طریق تولید انرژی و برق هسته ای با جدیت دنبال می شود.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به سهم 11 درصدی برق هسته ای تولید شده در نیروگاه های اتمی جهان عنوان کرد: در جریان برگزاری بیست و هشتمین اجلاس جهانی تغییرات اقلیمی سازمان ملل مقرر شد تا سال 2050 ظرفیت انرژی هسته ای برای تولید برق جهانی سه برابر شود که ما نیز گام های اساسی برای افزایش تعداد نیروگاه های اتمی کشور خود برداشته ایم.
 
گفتنی است سخنرانی در نخستین کنفرانس دوسالانه بین المللی «هوش مصنوعی و علوم داده» در دانشگاه خلیج فارس، بازدید از روند اجرایی طرح آب شیرین کن نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت 70 هزار متر مکعب و نیز روند احداث پروژه واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر و قسمت های مختلف واحد یکم این نیروگاه، آغاز عملیات احداث 3500 واحد مسکونی در منطقه تنگک شهر بوشهر، بهره برداری از فاز نخست شهرک صدف، افتتاح سالن ورزشی بانوان در شهرک مروارید و … از سایر برنامه های سفر محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران به استان بوشهر بود.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسلامی اعلام کرد: گام های اساسی ایران برای افزایش تعداد نیروگاه های اتمی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسلامی اعلام کرد: گام های اساسی ایران برای افزایش تعداد نیروگاه های اتمی"، کلیک کنید.