مجرم دستگیر شد/ باتری گوشی های اندرویدی چرا خالی می شوند؟

به گزارش خبرگزاری آیت البرز، به روزرسانی های نرم افزاری معمولاٌ با ویژگی های جدید و بهبود عملکرد همراه هستند، اما گاهی باعث افت عملکرد و بروز مشکلاتی در پایداری سیستم می شوند. ظاهراً با آپدیت اخیر اپلیکیشن یوتیوب، چنین مشکلی روی برخی مدل های قدیمی گوشی سامسونگ و تبلت سامسونگ رخ داده است.

براساس گزارش مجله آیت البرز، یکی از اعضای تیم توسعه ی کدک های ویدیو و تصویر اندروید با انتشار پستی در لینکدین اعلام کرد که از این به بعد اندروید از کدک AV1 موسوم به libdav1d برای یوتیوب استفاده خواهد کرد. این کدک را تیم توسعه دهنده ی پخش کننده ی محبوب VLC ساخته است.

همه ی دستگاه های مجهز به اندروید 12 یا بالاتر، پس از دریافت به روزرسانی Google Play System در مارس 2024 (اسفند 1402 و فروردین 1403)، به صورت نرم افزاری از این کدک پشتیبانی می کنند.

کدک بهبودیافته ی AV1 به پخش باکیفیت تر ویدیوها هنگام اتصال به اینترنت کم سرعت کمک می کند، اما همه ی گوشی ها به صورت سخت افزاری از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند. درواقع اکثر گوشی های میان رده و پرچمدار که با رمزگشایی سخت افزاری AV سازگاری ندارند از رمزگشایی نرم افزاری بهره می برند.

مقصر خالی شدن باتری گوشی های اندرویدی پیدا شد!

اپلیکیشن های اندروید به جای رمزگشای جدید dav1d به صورت پیش فرض از رمزگشای قدیمی تر AV1 با نام libgav1 استفاده می کنند. برنامه ها برای استفاده از رمزگشای جدیدتر باید به طور خاص برای این کار درخواست بدهند؛ کاری که یوتیوب بلافاصله پس از انتشار به روزرسانی گوگل پلی سیستم در ماه گذشته آن را آغاز کرد.

گوشی های میان رده و پایین رده ی قدیمی هنگام استفاده از رمزگشای قدیمی تر AV1 احتمالاً با افت عملکرد و پرش فریم مواجه می شوند. علاوه براین، برخی از کاربران نگران هستند گوشی های آن ها هنگام استفاده از رمزگشای نرم افزاری قدیمی تر، باتری بیشتری مصرف کند.

227227

مجرم دستگیر شد/ باتری گوشی های اندرویدی چرا خالی می شوند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجرم دستگیر شد/ باتری گوشی های اندرویدی چرا خالی می شوند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجرم دستگیر شد/ باتری گوشی های اندرویدی چرا خالی می شوند؟"، کلیک کنید.