وقوع رگبار باران در ارتفاعات/ لزوم زمان بندی مناسب برای صعود به ارتفاعات

وقوع رگبار باران در ارتفاعات/ لزوم زمان بندی مناسب برای صعود به ارتفاعات

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در ارتفاعات و لزوم زمان بندی مناسب برای صعود به ارتفاعات و خودداری از دره نوردی توصیه کرد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با آیت البرز درباره وضعیت مناطق کوهستانی کشور طی پنج شنبه (30 فروردین ماه) اظهارکرد: پنج شنبه تداوم بارش های رگباری و گاهی رگبار شدید، توام با رعدوبرق و تگرگ و وقوع تندباد موقتی در بخش های جنوب شرقی کشور و ارتفاعات کرمان و شرق هرمزگان پیش بینی می شود. در این مناطق به ویژه طی نیمه اول روز به سبب جاری شدن سیلاب، احتمال اصابت رعدوبرق و تگرگ، طغیان رودخانه ها و احتمال سقوط و پرتاب به سبب وزش باد شدید، فعالیت های کوهنوردی، دره نوردی، طبیعت گردی و پروازهای تفریحی مخاطره آمیز است.

وی اضافه کرد: از عصر پنجشنبه با تضعیف این سامانه از شدت بارش ها کاسته و در منطقه کاهش ابر پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت مناطق کوهستانی کشور طی جمعه (31 فروردین ماه) گفت: به سبب وقوع ناپایداری های همرفتی به ویژه طی ساعات بعدازظهر در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات زاگرس، بخش هایی از ارتفاعات البرز و ارتفاعات جنوب شرق کشور، شرایط برای افزایش ابر و وقوع رگبار موقتی و رعدوبرق و تگرگ مهیا می شود.

وی توصیه کرد: با درنظر گرفتن وقوع رگبار و رعدوبرق طی ساعات بعدازظهر، جمعه نسبت به زمان بندی مناسب صعود جهت پرهیز از مواجه شدن با شرایط جوی نامناسب اقدام شود. با توجه به بارش های قابل ملاحظه طی روزهای گذشته و پرآبی رودخانه ها و دره ها در نواحی جنوبی و جنوب شرقی از انجام برنامه های دره نوردی اجتناب شود.

ضیاییان در پایان گفت: با توجه به شرایط فصلی وقوع بهمن بهاره به ویژه در مناطق مستعد ارتفاعات البرز، شمال غرب و ارتفاعات مستعد زاگرس، از تردد در مناطق مستعد وقوع بهمن و قرار گرفتن روی نقاب های برفی اجتناب شود.

پایان خبر آیت البرز

وقوع رگبار باران در ارتفاعات/ لزوم زمان بندی مناسب برای صعود به ارتفاعات

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقوع رگبار باران در ارتفاعات/ لزوم زمان بندی مناسب برای صعود به ارتفاعات" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقوع رگبار باران در ارتفاعات/ لزوم زمان بندی مناسب برای صعود به ارتفاعات"، کلیک کنید.