ادعای مقام صهیونیست درباره چگونگی پاسخ به ایران

ادعای مقام صهیونیست درباره چگونگی پاسخ به ایران

به گزارش آیت البرز یک مسیول صهیونیست در اظهاراتی گفت: پاسخ اسراییل به ایران حمله به زیرساخت های نظامی، انبارهای تسلیحاتی و عملیات ترور مسیولان خواهد بود.

به نقل از پایگاه خبری واللا، وی تاکید کرد: ایرانی ها هنور حرف آخر خود را نزده اند و ارتش اسراییل برای تحرکات بیشتر آماده می شود.

این مسیول صهیونیست خاطرنشان کرد: ما باید حملات گسترده علیه منافع ایران را تصور کنیم، اما میدان اصلی جنگ ما نوار غزه است.

به نقل از آیت البرز وی در ادامه افزود: منافع ایران در منطقه متعدد است و این امر باعث می شود که راه های زیادی پیش روی اسراییل برای اقدام ایجاد شود.

اخیرا یک رسانه آمریکایی در گزارشی مطرح کرد که آمریکا بر اساس ارزیابی مکالمات مقامات واشنگتن و رژیم صهیونیستی پیش از عملیات «وعده صادق» ایران، انتظار دارد که پاسخ احتمالی رژیم صهیونیستی به ایران «محدود» باشد.

شبکه آمریکایی ان بی سی در این باره گزارش داد که چهار مقام آمریکایی به شبکه ان بی سی گفتند مقامات واشنگتن انتظار دارند که گستره پاسخ رژیم صهیونیستی به حمله روز شنبه ایران به اهدافی در اراضی اشغالی، محدود و احتمالا شامل حمله علیه نیروهای نظامی و «نیروهای نیابتی تحت حمایت ایران» در خارج از ایران باشد.

ایران، شامگاه شنبه عملیات «وعده صادق» را علیه رژیم صهیونیستی و در پاسخ به اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق اجرا کرد. ایران این حمله را حق مشروع خود برای پاسخ به اقدامات متجاوزانه علیه منافع خود و در چارچوب منشور 51 سازمان ملل دانسته است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، قبل از ساعت 3 بامداد یکشنبه، سیل پهپادهای شاهد 136 و موشک های بالستیک ایران را به آسمان سرزمین های اشغالی شلیک کرد که گنبد آهنین را درگیر کردند. بسیاری از موشک ها از این سپر دفاعی عبور کرده و به اهداف مورد نظر برخورد کردند. هدف موشک های سپاه، پایگاه های ارتش رژیم صهیونیستی در نقب در جنوب سرزمین های اشغالی بود.

همچنین سه مقام آمریکایی دیگر مدعی شدند که گزینه های رژیم صهیونیستی ممکن است شامل حملاتی در داخل سوریه باشد. این مقامات می گویند انتظار ندارند که پاسخ رژیم صهیونیستی هدف قرار دادن مقامات ارشد ایرانی باشد، بلکه در عوض، هدف قرار دادن محموله ها یا انبارهایی خواهد بود که ادعا می شود قطعات پیشرفته موشکی، تسلیحات یا قطعات و تجهیزاتی که از ایران برای حزب الله فرستاده می شود.

مقامات آمریکایی گفتند که واشنگتن قصد مشارکت در این پاسخ نظامی احتمالی را ندارد. آن ها انتظار دارند که رژیم صهیونیستی اطلاعات مربوط به اقداماتی را که انجام خواهد داد، از پیش با واشنگتن در میان بگذارد، به ویژه اگر برای آمریکایی ها در منطقه پیامدهایی منفی به همراه داشته باشد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای مقام صهیونیست درباره چگونگی پاسخ به ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای مقام صهیونیست درباره چگونگی پاسخ به ایران"، کلیک کنید.