پیگیری برای اجرای اعتراض اینترنتی به جرایم رانندگی/ افزایش مبلغ جریمه ها هنوز ابلاغ نشده است

پیگیری برای اجرای اعتراض اینترنتی به جرایم رانندگی/ افزایش مبلغ جریمه ها هنوز ابلاغ نشده است

رییس پلیس راهور فراجا از پیگیری برای اجرایی شدن اعتراض اینترنتی به جرایم رانندگی در سال جاری خبر داد.

به گزارش آیت البرز، سردار سید تیمور حسینی درباره میزان افزایش جرایم رانندگی در سال جدید گفت: نرخ جدید جریمه ها هنوز به ما ابلاغ نشده است و ما منتظریم نرخ جریمه ها از طرف هیات دولت به پلیس راهور اعلام شود. اما در کل می توانم بگویم که جریمه های مربوط به تخلفات حادثه ساز تا پنج برابر افزایش پیدا می کند و البته این افزایش پنج برابری مربوط به تمام تخلفات نیست و همانطور که گفتم در مورد تخلفات حادثه ساز تا پنج برابر افزایش مبلغ را خواهیم داشت.

حسینی ادامه داد: بیشترین میزان جرایم مربوط به رانندگی در حالت مستی و مصرف مواد روان گردان است. توقیف خودرو، شش ماه ضبط گواهینامه و نمره منفی و معرفی به مراجع قضایی از جرایم این مورد تخلف در نظر گرفته شده است.

رییس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در سال 1389 به تصویب رسیده و از ابتدای سال 1390 به اجرا گذاشته شد است، گفت: در همین قانون پیش بینی شده که پلیس می تواند هر سه سال یک بار پیشنهاد افزایش جریمه ها را با توجه به نرخ تورم داشته باشد و این پیشنهاد باید در هیات دولت مطرح شود. البته قانون گذار فقط راجع به نرخ جریمه مجوز را صادر کرده و نمره منفی و مدت زمان توقیف و سایر مجازات های مکمل و جایگزین به شکل ثابت باقی می ماند.

وی درباره پیامک ارسالی از تخلفات برای رانندگان نیز گفت: ما تاکید داریم که حتما و به محض ارتکاب تخلف پیامکی برای متخلف ارسال شد. در متن پیامک اولیه ذکر شده تخلف انجام شده اما در حال بررسی است  و پیامک دوم بعد از تایید ارسال می شود که شناسه پرداخت در آن وجود دارد معمولا در پیامک دوم خطایی نداریم. از این رو اگر شهروندان پیامکی دریافت کردند که حاوی شناسه پرداخت نبود، نگران نباشند.

حسینی افزود: درصد خطای پیامک دوم بسیار پایین است. عمده خطاها در مورد پیامک های اولیه است، اما در هر صورت اگر فردی با بررسی سوابق تخلفات خود متوجه شد که برخی از خطاهای ذکر شده را مرتکب نشده باید اعتراض خود را در واحدهای رسیدگی دنبال کند.

رییس پلیس راهور فراجا گفت: در همه استان ها و شهرستان های کشور امکان اعتراض به جریمه وجود دارد. ما در سال 1403 موضوع رسیدگی غیر حضوری اینترنتی را خواهیم داشت که مردم می توانند اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند و بعد از مطابقت اگر به نتیجه برسیم که ادعای فرد درست است جریمه حذف و پاک خواهد شد.

پایان خبر آیت البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیگیری برای اجرای اعتراض اینترنتی به جرایم رانندگی/ افزایش مبلغ جریمه ها هنوز ابلاغ نشده است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیگیری برای اجرای اعتراض اینترنتی به جرایم رانندگی/ افزایش مبلغ جریمه ها هنوز ابلاغ نشده است"، کلیک کنید.