قهرمانی تیم خاطره انگیز استقلالی ها در آلمان

قهرمانی تیم خاطره انگیز استقلالی ها در آلمان

آفتاب نیوز :

تیم بایرلورکوزن توانست سنت شکنی کرده و به سلطه بایرن مونیخ در بوندسلیگا پایان بدهد.

لورکوزن تیمی است که در دهه 70 و اوایل دهه 80 شمسی نامش به نوعی در فوتبال ایران با باشگاه استقلال گره خورده بود. در تابستان سال 1377 پس از درخشش مهدی پاشازاده در جام جهانی 1998 فرانسه، شرایط برای ترانسفر این بازیکن به بایر لورکوزن فراهم شد و همین مسیله سرآغاز یک همکاری چند ساله میان دو باشگاه را ایجاد کرد. چند ماه پس از انتقال پاشازاده به این تیم، علی موسوی و داریوش یزدانی هم پیراهن لورکوزن را بر تن کردند که البته هیچ کدام حضوری موفقیت آمیز در این تیم نداشتند. لورکوزنی ها روی پاشازاده خیلی حساب می کردند، اما دو مصدومیت شدید این مدافع ملی پوش اصلا شرایط فوتبال او را به طور کلی عوض کرد.

در آن مقطع رودی فولر که هم اکنون مدیریت تیم ملی فوتبال آلمان را بر عهده دارد، مدیر فنی باشگاه بایرلورکوزن بود و چند بار هم به ایران سفر کرد همچنین باشگاه استقلال اردوی پیش فصل خود در تابستان سال های 77 و 88 را داخل کمپ تمرینی این باشگاه برپا کرد.

از سوی دیگر، امیر قلعه نویی سرمربی کنونی تیم ملی در بهار سال 78 این اجازه را پیدا کرد تا به مدت 21 روز با حضور در تمرینات بایرلورکوزن به نوعی از کار های کریستوف دام الگوبرداری کند.

علی فتح الله زاده مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال که نقش مهمی در نزدیک شدن این دو باشگاه به یکدیگر داشت، تابستان سال 81 رولند کخ که سابقه مربیگری در بایرلورکوزن داشت را به ایران آورد تا سرمربی استقلال شود، اما نتایج متزلزل این مربی آلمانی در جمع آبی پوشان موجب برکناری او شد و چندی پس از آن خود فتح الله زاده هم رفت تا روابط استقلال و بایرلورکوزن عملاً از هم گسسته شود.

قهرمانی تیم خاطره انگیز استقلالی ها در آلمان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قهرمانی تیم خاطره انگیز استقلالی ها در آلمان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قهرمانی تیم خاطره انگیز استقلالی ها در آلمان"، کلیک کنید.