لزوم کاهش 8 درصدی مصرف آب در حوزه کشاورزی تهران/ پر مصرف ها هزینه بیشتری برای آب بپردازند

لزوم کاهش 8 درصدی مصرف آب در حوزه کشاورزی تهران/ پر مصرف ها هزینه بیشتری برای آب بپردازند

استاندار تهران با اشاره به اینکه مصرف 48 درصدی آب در حوزه کشاورزی استان عدد بالایی است، گفت: برای کاهش هشت درصدی مصرف آب در این بخش، هدف گذاری و برنامه ریزی صورت بگیرد.

به گزارش آیت البرز، علیرضا فخاری در نخستین جلسه حفاظت منابع آب و سازگاری با کم آبی استان تهران، اظهار کرد: با جدی گرفتن تنش آبی و پیگیری رفع هدر رفت آب در تمام حوزه های مسکونی، کشاورزی و صنایع می توانیم از بحرانی شدن وضعیت آبی جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اهمیت تشخیص مسیرهای هدر رفت آب، در جهت رفع این معضل، بیان کرد: در حوزه آب پایتخت نباید از تنش به بحران برسیم.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه باید بدانیم که خط تعادل وضعیت آب در استان کجاست و تنش آبی پایتخت از کدام نقطه آغاز می شود؟ گفت: مسیولان حوزه آب استان تهران باید با برآورد صحیح، زمان رسیدن به بحران را هم مشخص کنند تا برنامه ریزی ها طبق این سنجش ها صورت بگیرد.

فخاری با اشاره به احتمال وقوع حوادث غیرمترقبه در حوزه سدها و منابع آبی، افزود: باید برای شرایط بحرانی آماده باشیم و از متولیان این حوزه می خواهم پیشنهادات را به شورای عالی برنامه ریزی استان ارایه دهند.

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی، آگاهی و همراه سازی مردم برای جلوگیری از هدر رفت آب، بیان کرد: تاکید مستمر ما برای مصرف بهینه آب، انجام کار فرهنگی در میان مردم است، چرا که با این اصل و به واسطه همدلی مردم یک مدیریت موثر شکل می گیرد و برنامه ریزی ها درست انجام می شود.

استاندار تهران کوچک سازی مدیریت تامین و مصرف آب را مهم دانست و گفت: کمک و فعالیت فرمانداران، بخشداران و دهیاران در این زمینه راهگشا خواهد بود.

فخاری عدد 48 درصدی مصرف آب در حوزه کشاورزی را بالا دانست و اظهار کرد: کشت غرقابی برای کشاورزی منسوخ شده و باید با یک آمایش جدید در حوزه کشاورزی و شناسایی ظرفیت های هر منطقه، زمین هایی با پایه کشت غرقابی را شناسایی و در صورت امکان آنها را به آبیاری زیر سطحی و قطره ای مجهز کنیم.

وی خواستار برنامه ریزی و هدف گذاری برای رساندن مصرف آب از 48 درصد به 40 درصد در حوزه کشاورزی استان تهران شد و بیان کرد: مسیولان می توانند با ارایه بسته های تشویقی، مصرف کنندگان و کشاورزان را برای بازگردانی آب به سبد مصرف ترغیب کنند.

استاندار تهران با اشاره به اهمیت بازچرخانی آب در حوزه فاضلاب و پساب، گفت: توسعه طرح فاضلاب و بازچرخانی آب در استان تهران با کمک بخش خصوصی یکی از راهکارهای مناسبی است که سبب می شود، آب تولید شده از طریق بخش خصوصی ارزان تر به دولت فروخته شود.

فخاری با بیان اینکه پساب فاضلاب را باید به عنوان یک برنامه ببینیم، افزود: با استفاده از بخش خصوصی و با کمک ابزارها و پهنه بندی های مختلف و متعادل سازی قیمت آب می توانیم جلوی هدر رفت آب را بگیریم.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، فخاری با تاکید بر اینکه پرمصرف ها باید هزینه بیشتری برای آب بپردازند، گفت: باید نرخ بندی ها در حوزه مصرف آب متفاوت باشد تا عدالت به درستی اجرا شود.

پایان خبر آیت البرز

لزوم کاهش 8 درصدی مصرف آب در حوزه کشاورزی تهران/ پر مصرف ها هزینه بیشتری برای آب بپردازند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم کاهش 8 درصدی مصرف آب در حوزه کشاورزی تهران/ پر مصرف ها هزینه بیشتری برای آب بپردازند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم کاهش 8 درصدی مصرف آب در حوزه کشاورزی تهران/ پر مصرف ها هزینه بیشتری برای آب بپردازند"، کلیک کنید.